07.08.2023 1515 defa okundu

Twitter yani adı ile X dünyanın dört bir yanından 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip sosyal medya platformudur.

Birçok kullanıcı platformda video içeriği paylaşırken sorun yaşamaktadır. Twitter yüklenen videolar:

Twitter Video Yükleme Sorununun Çözümü

720p veya daha yüksek çözünürlükte olmalıdır.

1080p veya daha yüksek çözünürlükte videolar için 60 fps’de veya daha yüksek kare hızında olmalıdır.

50 MB’tan büyük olmamalıdır.

MP4 veya MOV formatında olmalıdır.

H.264 veya MPEG-4 Part 2 codec’lerini kullanmalıdır.

Videonun ses kalitesi iyi olmalıdır.

Birçok mobil telefon ile çekilen videolar bu özelliği standart olarak taşırken Twitter’a video yüklerken yine bir çok kullanıcı da işleniyor (%99) sorunu yaşamaktadır.

MP4 formatında bil video kendi özelliğinde farklı Codec sorunu yaşayabilir. Twitter da bu sorunu çözmek için yardımcı programlar kullanabilirsiniz.

Bizimde denediğimiz ve çok başarılı sonuçlar elde ettiğimiz bu programlardan biri de HandBrake programıdır. Program videolarınızı Twitter’ın istediği özelliklerde dönüştürme işlemi yaparak işleniyor (%99) sorununu ortadan kaldırıyor.

HandBrake programının buradan indirebilirsiniz.

HandBrake, veri ve sinyallerin dijital ortamda sıkıştırılarak kodlanması ve tekrar çözülmesini sağlar. Videoların sosyal medya platformlarına sorunsuz bir şekilde yüklenmesi üçün çözümler.

Eğer elinizde Twitter’a yüklerken “işleniyor (%99)” hatası aldığınız bir videonuz varsa HandBrake ile MP4 ten tekrar MP4’e dönüştürme işlemi yaparak videonuzu Twitter için uyumlu hale getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir