07.02.2022

Twitter özellikle orta kuşağın kullandığı ve gündemi takip eden insanların sık sık ziyaret ettiği bir sosyal medya platformudur.

Milyonlarca kullanıcısı olan bu tür platformların bazen gerçekten can sıkan sorunları oluyor.

İstediğiniz bir ayarı kolay bir şekilde bulamıyorsunuz. Hangi ayarın ne işe yaradığını anlamakta zorlanıyorsunuz.

AVM’ler de iniş merdivenlerinin en sonda olmasının bir amacı var ama Twitter’dan çıkış yapılmasının bu kadar zor olmasının bir amacı var mı bilmiyoruz ama öyle maalesef. Twittir’dan çıkış yapmak, çıkış menüsüne ulaşmak oldukça zor.

Android cihazlarda Twitter Mobil uygulamasında, Twitter profilden nasıl çıkılır gelin birlikte görelim.

Öncelikle Twitter profilimiz açıkken profil fotoğrafımıza dokunarak yan menünün açılmasını sağlayalım.

Açılan yan menüden “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini seçelim ve 2 numara ile belirtilen “Hesabın” menüsüne giriş yaparak devam edelim.

“Hesabın” menüsüne giriş yaptıktan sonra en alt kısımda kırmızı ile belirtilen “Çıkış yap” seçeneğine dokunarak Twitter profilimizden çıkış yapabiliriz.

Sırası ile tekrar belirtecek olursak:

Profil ikonuna dokun

Açılan yan menüden Ayarlar ve gizlilik menüsünü seç

Hesabın menüsünü seç

Çıkış yap seçeneğini seç

gördüğünüz gibi oldukça işi zorlaştırmışlar.

İnsanın aklına ilk gelen soru “Neden profile dokununca açılan yan menüde en alta koymamışlar ki?” oluyor. Evet oldukça mantıklı! Sanırım Twitter burada kullanıcı deneyimini arttırmak ve kullanıcısının kolay bir şekilde çıkış yapmasını engellemek istemiş.

Ayrıca bu son menüde profiliniz ile ilgili temel bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz.

Kullanıcı adını değiştirebilirsiniz. Telefon ve e posta adresini değiştirebilir yaşadığınız ülkeyi seçebilirsiniz. Yaşadığınız ülkeyi değiştirmeniz durumunda belirlediğiniz ülkeye ait bölgedeki gündem #hashtag başlıklarını görebilirsiniz.

Son menüde dikkat çeken bir menü de “Onaylama isteği” dir. Bu menüden Mavi Tık başvurusu yapabilirsiniz. Mavi Tık (Rozet)’li profiller kamuya mal olmuş, özgün olunduğunun kullanıcılar tarafından bilinmesini sağlayan ve her profile verilmeyen ve de belirli koşulları yerine getiren profillere verilen bir özelliktir.

“Onaylama isteği” menüsünden Mavi Tık başvurusu yapabilirsiniz. Mavi Tık nasıl alınır? Başvuru nasıl yapılı? Detaylı bilgi almak için burada ki yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizde bu şekilde basit olabilecekken zor olan bir uygulamanın özelliğini yorumda belirterek katkı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.