25.01.2023 360 defa okundu

Slayt, görsel olarak zenginleştirilmiş bir sunumun bir parçasıdır.

Slaytlar genellikle metin, resim, grafik veya video gibi çeşitli öğeler içerebilir. Slaytlar, bir projektör veya bilgisayar ekranı üzerinde gösterilir ve bir sunumun aşamalarını belirtmek için kullanılır. Slayt programları, kullanıcıların slaytları oluşturmak, düzenlemek ve sunmak için kullanabilecekleri birçok araç ve özellik sunarlar. Örneğin, slaytlar arası geçişleri kişiselleştirmek, animasyonlar ve efektler eklemek veya slaytları şablonlar ile tasarlayabilirsiniz.

Microsoft PowerPoint Online: Microsoft Office Suite içinde yer alan ve en yaygın olarak kullanılan slayt programıdır. Kullanıcılar, metin, resim, video ve grafikler gibi birçok öğeyi slaytlarına ekleyebilirler. Sunumlar, animasyonlar, efektler ve şablonlar gibi özelliklerle zenginleştirilebilir. Örneğin, bir slaytta resimlerin sürekli olarak gösterilmesi için “Slayt Geçişleri” özelliği kullanılabilir. Ayrıca, slaytlar arası geçişleri kişiselleştirmek için “Animasyonlar” sekmesinde farklı animasyonlar uygulanabilir.

Ücretsiz En İyi Slayt (Sunum) Programları!

Microsoft PowerPoint Online ulaşmak için buradan giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

Google Slides: Google tarafından sunulan ve web tabanlı olarak çalışan bir slayt programıdır. PowerPoint ile benzer özelliklere sahiptir ve Google Drive üzerinden erişilebilir. Kullanıcılar, metin, resim, video ve grafikler gibi öğeleri slaytlarına ekleyebilirler ve sunumları animasyonlar, efektler ve şablonlar gibi özelliklerle zenginleştirebilirler. Örneğin, bir slaytta metinlerin giriş-çıkış animasyonları uygulanabilir veya slaytlar arası geçişlerde farklı efektler kullanılabilir.

Google Slides için buradan giriş yapabilirsiniz.

LibreOffice Impress: LibreOffice Suite içinde yer alan ve açık kaynak kodlu bir slayt programıdır. PowerPoint ile benzer özelliklere sahiptir ve ücretsizdir. Kullanıcılar, metin, resim, video ve grafikler gibi öğeleri slaytlarına ekleyebilirler ve sunumları animasyonlar, efektler ve şablonlar gibi özelliklerle zenginleştirebilirler. Örneğin, bir slaytta metinlerin giriş-çıkış animasyonları uygulanabilir veya slaytlar arası geçişlerde farklı efektler kullanılabilir.

LibreOffice Impress buradan indirin.

Prezi: Sunumlar için farklı bir tasarım deneyimi sunan, web tabanlı bir slayt programıdır. Sanal olarak zoom yapılabilen slaytlar oluşturulabilir ve özellikle dinamik sunumlar için kullanılabilir. Kullanıcılar, metin, resim, video ve grafikler gibi öğeleri slaytları

Prezi buradan kayıt olarak kullanabilirsiniz.

ekleyebilirler ve sunumları animasyonlar, efektler ve şablonlar gibi özelliklerle zenginleştirebilirler. Örneğin, Prezi kullanıcıları, sunumlarının bir haritası şeklinde tasarlayabilirler ve sunumlar arasında zoom yaparak geçiş yapabilirler. Ayrıca, slaytlar arası geçişlerde farklı efektler kullanabilirler ve metin, resim ve videolara animasyon ekleyebilirler.

Keynote: Apple tarafından sunulan ve Mac ve iOS cihazlar için kullanılabilen bir slayt programıdır. PowerPoint ile benzer özelliklere sahiptir ve animasyonlar ve efektler gibi özellikler sunar. Kullanıcılar, metin, resim, video ve grafikler gibi öğeleri slaytlarına ekleyebilirler ve sunumları animasyonlar, efektler ve şablonlar gibi özelliklerle zenginleştirebilirler. Örneğin, Keynote kullanıcıları, slaytlar arası geçişlerde farklı efektler kullanabilirler ve metin, resim ve videolara animasyon ekleyebilirler. Ayrıca, Keynote, Apple cihazları ile uyumlu olduğu için, sunumları iPad veya iPhone ile sunmak için kullanılabilir.

Keynote buradan indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir