03.08.2015 110 defa okundu

Windows 10 güncellemesi size gelmedi mi ? yada windows 10 güncellemesini yapmak için böyle bir işlem mi gerçekleştirmek istiyorsunuz ? Doğru yerdesiniz. Bugün sizlere USB bellek ile bilgisayarınıza nasıl windows 10 kurulumu yapılır ? onu anlatacağız. Bu adımları doğru bir şekilde uygularsanız, temiz bir kurulum yapmış olursunuz. İşte detaylar.

usb-bellek-ile-windows-10-Yukleme

Çoğu kullanıcı windows 10 güncellemesini yaparken sistematik sorunlar ile karşılaştı. Bizde farklı bir yöntem uygulayarak sizlere USB bellekten windows 10 nasıl kurulur onu anlatıyoruz..

1) Windows 7/8/8.1 yüklü PC’nize Windows 10 medya aracını indirin. Windows 10 medya aracının 32 Bit ve 64 Bit sürümlerini buraya tıklayarak seçip indirebilirsiniz.

2) Windows 10 medya aracını çalıştırın. Uygulama açıldığında size 2 seçenek sunacak. “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğine tıklayın.

usb-bellek-ile-windows-10-Yukleme-1

3) Windows 10 dil, mimari ve sürüm seçme ekranında PC’nize uygun opsiyonları işaretleyin ve devam edin.

4) Bu adımda en az 4 GB‘lık bir flash bellek lazım. USB Belleğinizi PC’ye takın ve “USB flash sürücü” seçeneğini seçin.

usb-bellek-ile-windows-10-Yukleme-2

5) Windows 10 indirme işlemi başlıyor. Yaklaşık 3GB boyutunda bir indirme işlemi yapılacak. İşlem bittiği zaman uygulama uyarı verecektir. USB belleğinizi bilgisayardan çıkartmayın!

Buraya kadar windows 10‘u indirdik. Bundan sonraki adımlar ise windows 10‘u yükleme olacak. Yazımızı okumaya devam edin.

Windows 10’u yükleme 

1) Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve BIOS ayarlarına erişin. BIOS ayarı klavye kısayolu farklılık gösterdiği için bu adımda sizin PC’nize uygun BIOS tuşunu bulmanız lazım.

2) BIOS’da Boot Settings bölümüne tıklayın ve “1st Boot Device” kutucuğunu “USB” olarak işaretleyin.

usb-bellek-ile-windows-10-Yukleme-3

3) BIOS ayalarını kaydedin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

4) PC başlatma ayarı USB olduğu için direkt olarak Windows 10 ISO dosyasının indiği USB Bellek etkin hale gelecek ve karşınıza Windows 10 yükleme ekranı çıkacak.

5) Windows 10 yükleme ekranında ister dosyalarınızı ve ayalarınızı silerek temiz kurulum gerçekleştirebilir, isterseniz de bu seçenekleri koruyarak Windows 10 Yükseltme işlemini tamamlayabilirsiniz.

6) Windows 10 yükleme ekranında Windows 10 Lisans Anahtarı girmeniz gerekmekte. Eğer yükseltme yapacaksanız bu adımı es geçmeniz yani atlamanız lazım. Windows 10 Lisans Anahtarı varsa girerek de yükleme işleminizi sürdürebilirsiniz.

7) Windows 10 kurulumu bittikten sonra karşınıza ayarlar menüsü gelecektir. Ayaları kullanımıza uygun şekilde  seçerek Windows 10 kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

Önemli Not: Eğer BIOS’da hızlı başlatma özelliği var ise, bu seçeneği pasif hale getirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde Windows 10 kurulumunda sıkıntı yaşanabiliyor.

Windows 10’u USB bellekten yükleyebildiniz mi ?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir