Ücretsiz İngilizce Microsoft 16 MB 1.553
07.2013 01.2021

Windows Virtual PC, Microsoft tarafından geliştirilen sanallaştırma teknolojisidir.

Microsoft Virtual PC 2007 sürümüyle birlikte artık ücretsiz hale gelmiştir ve her geçen gün geliştirilmeye devam edilmemektedir.

Program ile Bir bilgisayarda aynı anda birden fazla işletim sistemini çalıştırmak mümkün hale gelmektedir.

Vmware yazılımının sanal işletim sistemi alanında liderliği almasıyla birlikte Virtual PC yazılımı artık ücretsiz hale dönüştü. Virtual PC bilgisayarında aynı anda birden fazla işletim sistemi kullanmak isteyenler için harika bir çözüm.

Düşünün ki Windows XP kullanıyorsunuz fakat Windows Vista’yı da bir denemek istiyorsunuz ya da Vista kullanıyorsunuz fakat çok ihtiyacınız olan bir program sadece Windows XP üzerinde çalışıyor, örnekler çoğaltılabilir fakat asıl olan kendi işletim sisteminizde hiçbir değişiklik yapmadan ikinci ve farklı bir işletim sistemini bilgisayarınızı hiç kapatmadan başka bir pencereden kullanabilmek. Eğer siz de bu tarz bir programa ihtiyaç duyuyorsanız kaçırmayın derim.

Program ile Ana Bilgisayar da Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Enterprise. kurulu iken Virtual PC ile bu sistemlerin üzerine sanal olarak Windows XP Service Pack 3 (SP3) Professional, Windows Vista Enterprise Service Pack 1 (SP1), Windows Vista Ultimate Service Pack 1 (SP1), Windows Vista Business Service Pack 1 (SP1), Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Enterprise işletim sistemlerini kurabilirsiniz.

Programın çalışabilmesi için

İşlemci: Donanım yardımlı sanallaştırma özelliğine sahip, ayarı BIOS’ta açılmış Intel®, AMD®, VIA® işlemcileri.

Bellek: 2 GB bellek önerilir.

Sabit disk gereksinimi: Windows Virtual PC’yi yüklemek için 20 MB sabit disk alanına ihtiyaç duyar

Virtual PC indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir