09.07.2015 96 defa okundu

WhatsApp uygulamasının Web sürümüne yeni özellikler geldi. WhatsApp Web artık telefonlarda olan bütün özelliklere sahip. İşte karşınızda WhatsApp Web yenilikleri.

Akıllı telefonlarda anlık mesajlaşma hizmeti sunan WhatsApp, geçtiğimiz aylarda mesajlaşma olayını daha avantajlı olmasını sağlamak için Web sürümü ile karşımıza çıkmıştı. iOS hariç, tüm Android, BlackBerry, Windows Phone, Nokia S40 ve Nokia S60 modellerinde kullanılabilen WhatsApp Web de kısıtlı özellikler vardı. WhatsApp, Web üzerinden mesajlaşma deneyimini üst seviyeye çıkarmak için bugün bir takım yeniliklerle geldi.Whatsapp-indirTelefonlardaki özelliklerini Web sürümüne taşıyan WhatsApp, daha kullanışlı olacak. WhatsApp Web sürümünde artık; sohbetlerinizi silebilir veya arşivleyebilir, profil fotoğrafınızı değiştirebilir, durum güncellemesi yapabilir ve kişisel grupları düzenleyebilirsiniz. Kısacası WhatsApp’ın mobil sürümündeki bulunan en önemli özellikler Web’e taşınmış durumda.Whatsapp-Web-Yeni-Ozellikler-Geldi-2iPhone’da Yok !

Ocak ayında yayınlanan WhatsApp Web sürümü henüz iPhone’da kullanılmamakta. Yarım yılını dolduran Web hizmetinin hala iPhone ile kullanılmaması ilginç. Eğer iPhone sahibiyseniz ve WhatsApp Web’i kullanmak istiyorsanız ya bir süre daha beklemeniz ya da iOS 8.4 Jailbreak işlemini yaparak WhatsApp Web Enabler’ı yüklemeniz gerekmektedir.

WhatsApp Web Enabler Nasıl Kullanılır ?

1) WhatsApp’in en son güncel sürümünü App Store’dan indirin.

2) Jailbreak’li iPhone cihazınızdan ”Cydia” uygulamasını açın. Cydia uygulamasının arama bölümüne “WhatsApp Web Enabler” yazın ve karşınıza çıkan Tweak’i indirin.

3) WhatsApp Web Enabler’ı kurduktan sonra ana menüde bulunan ”Ayarlar” bölümüne girin ve Tweak’i etkin hale getirin.Whatsapp-Web-Yeni-Ozellikler-Geldi-34) WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp uygulamasının ”Ayarlar” bölümündeki “WhatsApp Web” seçeneğine tıklayın ve bekleyin.

5) PC’den Chrome, FireFox, veya Opera tarayıcısını açın ve web.whatsapp.com adresine girin.

6) WhatsApp’in Web sürümünde yer alan QR kodu iPhone’da açık olan WhatsApp uygulamasına okutun.

Sizler WhatsApp Web kullanıyor musunuz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir