07.2015 07.2015

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Facebook‘taki “Beğen” butonu özelliğine kavuşacak. Peki, bu beğen butonu nasıl kullanılacak? Ayrıntılar yazımızda.

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızlı bir şekilde büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Sosyal medya devinin mobil uygulamayı satın almasının çok doğru bir karar olduğu, WhatsApp’a yeni gelen özellikler ile kanıtlanıyor. WhatsApp’ın Web sürümü ve mobil platformlardaki yenilikler bu özelliklere en güzel örnektir.

Beğen Butonunun Görevi Ne Olacak?WhatsAppa-Begen-Butonu-GeliyorYenilikler ile karşımıza çıkan Facebook’un şimdi de WhatsApp için yeni bir planı olduğu duyuldu. Söylenenlere göre Facebook’ta bulunan “Beğen” butonu çok yakında WhatsApp’a da gelecek. WhatsApp beğen butonu birçok kullanıcının mesajlaşma alışkanlığını daha da güzelleştirecek. Varsayımlara göre WhatsApp beğen butonu, herhangi bir şeyi onaylama yerine kullanılacak.

Bildiğiniz gibi WhatsApp mavi tik özelliği, gelen mesajları okuyup okumadığınızı mesajı gönderen kişiye iletiyor. Cevap yazmadığınız durumda bu mavi tik büyük sıkıntılara neden olabiliyor. Eğer işiniz var ve mesaj atamayacak durumdaysanız WhatsApp beğen butonu özelliği ile aynı Facebook’ta olduğu gibi “THUMBS UP” işareti gönderebileceksiniz. Henüz geliştirici Beta sürümlerinde test edilen bu özelliğin ne zaman son kullanıcıya sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmamakta.

Bakalım WhatsApp, beğen butonu özelliği ile, mavi tik ile sinirlendirdiği kullanıcılarının sevgisini tekrar kazanabilecek mi?

710 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir