06.2015 07.2015

Apple‘ın geçtiğimiz aylarda WWDC 2014 etkinliğinde tanıttığı yeni işletim sistemi iOS 9‘un kullanıma girmesiyle beraber mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp‘a da yeni özellikler eklenecek.

Apple‘ın geliştiriciler için beta sürümünü yayınladığı iOS 9‘un kullanıma girmesiyle birlikte pek çok uygulama da yeni özelliklere kavuşacak.Bu uygulamalardan en dikkat çekici olanı ise 700 milyon kullanıcısı olan mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp.WhatsAppa-Bomba-Ozellıkler-Gelıyor

Bir süredir yeni işletim sistemine uyumlu versiyonu üzerinden çalışmalar yaptığı bilinen WhatsApp, iOS 9‘un kullanıma girmesi ile birlikte yeni özelliklerini kullanıma açacak.Bu yeniliklerden en dikkat çekeni kişiselleştirilebilir bildirim sesi. Başka bir deyişle, bu özellik sayesinde kullanıcılar, farklı kişilerden gelen mesajlar için farklı bildirim sesleri belirleyebilecek. Bunun dışında kişiye özel arkaplan fotoğrafı koyabileceğiniz gibi farklı kişilerden gelen mesajların hepsini aynı anda ”okundu” yapabileceksiniz.

Kullanıcıların farklı hesaplardan gelen mesajların tamamını tek seçenekle ”okundu” yapabileceği, ”Hızlı yanıtla” özelliği sayesinde ekran kilidini kaldırmadan gelen mesajları cevaplayabileceği yeni WhatsApp sürümünün önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

iOS 9 HANGİ CİHAZLARA YÜKLENEBİLECEK?

iOS 9 yayınlandığında hangi cihazlara yüklenebilecek?  İşte iOS 9‘u destekleyebilen iPhone ve iPad modelleri:

iPad 2, 3’üncü jenerasyon iPad, 4’üncü jenerasyon iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPhone 4S, IPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, 5’inci jenerasyon iPod touch.

1.273 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir