07.2015 07.2015

Windows 10 bugün çıktı. Windows 10‘u herkes aynı anda alamayacak. Peki windows 10‘u ilk kimler alacak ?Windows 10‘u ilk olarak ”Windows Insider” kullanıcıları alabilecek. Daha sonra Windows 10’u ”rezerve” eden kullanıcılar alabilecek. ”Microsoft neden böyle birşey yaptı ?’‘ diye soracak olursanız ; Windows 10‘u alanlar, herhangi bir hata bulurlar ise microsoft‘a geri bildirim yaparak, hatayı düzeltip, kullanıcılarına daha iyi ve daha problemsiz bir güncelleme sunulmasını arzuladılar.windows-10-cikti-ilk-kimler-indirecekWindows 10 nasıl kurulur ?

Lisanslı Windows 7, 8 veya 8.1 işletim sistemi kullanıyor iseniz ve Windows 10 için rezervasyon yaptırdıysanız; Denetim Masası >Windows Update kısmından veya Mağaza uygulamasınından güncelleştirmeleri denetle diyerek Windows 10’u kurabilirsiniz. Eğer Windows 10 güncellemesi gözükmüyorsa bir müddet daha beklemeniz gerekiyor. Çünkü az önce de söylediğimiz gibi bu güncelleme kademeli olarak hizmete sunuluyor.

Windows 10 güncellemesi için, kaç GB yer lazım ?

Windows 10 güncellemesi 3 GB boyutundadır. Güncellemeyi kurabilmeniz için bilgisayarınızda 3 GB’dan fazla yer olması gerekmektedir. Eğer Windows’u 32 GB SSD’ye kurduysanız; Windows 10 güncellemesi için bazı uygulamaları temizlemeniz gerekebilir.

Windows 7, 8 veya 8.1 işletim sistemine sahip değilseniz Windows 10 için önümüzdeki aylarda kutulu sürümler yayınlanacak. Mağazalardan Windows 10’u satın alarak bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Önemli : Windows 10 güncellemesi C:\$Windows.~BT dosya konumuna iniyor.

531 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir