01.2021 01.2021

Windows 10 da Video Nasıl Kesilir. Windows 10 son dönemde güvenlik güncellemelerinin yanı sıra yıllardır hiç dokunmadığı Windows 10 ile birlikte gelen programları da güncellemeye başladı.

Paint gibi kimi programa son vermek istedi tabi bu kararından vazgeçtiğini duyurdu. Kimi programların varlığı uzun zamandır bilinen açıklarını kapattı. Kimi programlara da yeni özellikler ekleyerek zamanın koşul ve ihtiyaçlarına göre güncelledi. Yeni özellikler ekledi.

Nasıl ki F-35 Savaş uçakları için insanlı son savaş uçağı deniyorsa yazılımcılar için de Windows 10 donanım üzerinde çalışan son işletim sistemi deniyor. Tabi bunu zaman gösterecek. Geçmişe kısaca göz atacak olursak normalde Micrasoft iki yılda bir işletim sistemi çıkartır ve her iki yıl arasında büyük bir ara güncelleme yayınlardı.

Windows 10 çıkalı büyük küçük yüzlerce güncelleme aldı ama hala varlığını koruyor. Yenilikler hep Windows 10 üzerine geliyor. Geliştiriliyor, güncelleniyor.

Bu süre boyunca Windows 10 ile tümleşik gelen ve önceki işletim sistemlerinde de kendisine yer bulan Fotoğraflar programı da oldukça gelişmiş durumda.

Windows 10 Fotoğraflar ile artık videoları da kırpmak mümkün hale geliyor. Normal bir video izlerken Kırpma özelliği sayesinde video içerisinden istediğimiz bölümü silebiliyoruz.

windows 10 da video nasil kesilir

Amacınız sadece video kesmekse intro, yazı, görsel ekleme v.b. gibi bir düşünceniz yoksa Windows 10’un Kırpma aracı fazlasıyla işinizi görecektir. Kırpma aracı sayesinde başka bir programa ihtiyacınız olmayacaktır. Windows 10 Video Kırpma aracı video kırpmak için oldukça pratik bir deneyim sunuyor.

Normal bir şekilde kırpmak istediğimiz videoyu açıyoruz. Oynatma penceresinin altında yer alan kalem ikonuna tıklıyoruz. Açılan listeden Kırp seçeneğini seçiyoruz ve yeni bir pencerede video tekrar açılacak. Videonun zaman çizgisi başında yer alan dairesel ikonları kesmek istediğimiz kısmın başına ve sonuna getirip Farklı Kaydet seçeneğini seçerek videomuzu kaydediyoruz.

Aşağıda yer alan videoyu izleyerek Windows 10 da pratik bir şekilde video nasıl kırpılır izleyebilirsiniz.

Windows 10 da video nasıl kesilir. iyi izlemeler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir