09.2015 09.2015

Bazen elinizin altında olmasını istediğiniz bir dosyayı, bilgisayarınızda sürekli arar durursunuz. Bilgisayarınızın arama kısmına gider, bulmak istediğiniz klasörün veya dosyanın ismini yazar, sonra aratırsınız ve bu çok zaman alır. Bunu daha kısa yoldan ve basit bir şekilde halletmenin bir yolu var. Yani aşağıda anlattıklarımızı uyguladığınızda, istediğiniz dosyaya veya dosyalara hızlı bir şekilde erişebileceksiniz. İşte detaylar. windows-10-dosyalara-hizli-erisim-saglamakİlk olarak bilgisayarınızda ”dosya gezgini” simgesini seçin ve ”windows logo tuşu” , hemen ardından ”E” tuşuna basınwindows-10-dosyalara-hizli-erisim-saglamak-1Daha sonra karşınıza ”Dosya gezgini” açılacaktır. Dosya gezgini açıldığında ”Hızlı Erişim” bölümüne erişmiş olacaksınız. Burada sık kullandığınız dosyalar, belgeler yer alacaktır. Ve burada bulunacaktır.windows-10-dosyalara-hizli-erisim-saglamak-2Yani hızlı erişim bölümünü dosya gezgini simgesini seçip, windows logo tuşuna ve hemen ardından ”E” tuşuna basarak açabilirsiniz.

İsterseniz hızlı erşim bölümünü özelleştirebilirsiniz. İşte hızlı erişim bölümünü özelleştirmenin birkaç yolu;

1) Sabitleme Özelliği: Dilediğiniz klasörü sabitleyin. Klasöre veya herhangi bir ögeye sağ tıklayıp ”Hızlı erişim’e sabitle” seçeneğini seçin.

2) Hızlı erişimden herhangi bir nesneyi kaldırın: Kaldırmak istediğiniz bir nesneye sağ tıklayın ve ”Hızlı erişimden kaldır” seçeneğini seçin.

3) Son kullanılan dosyaları ve sık kullandığınız nesneleri kapatın: Bunları kapatırsanız, sadece sabitlenmiş klasörleriniz gözükecektir. Şuradan kapatabilir ve açabilirsiniz : Görünüm > Seçenekler’i seçin, ardından Gizlilik bölümündeki onay kutularını temizleyin ve Uygula’yı seçin. Bunları sonradan yine açarsanız, son kullanılan ve sık kullanılan dosyalarınız, belgeleriniz yine gözükecektir.

664 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir