08.2015 03.2021

Windows 10‘un gelmesi ile birlikte birçok problemler ortaya çıkmaya başladı. Donanımsal, sistemsel, problemler veya bilgisayarın açılmaması gibi sorunlar oluşmaya başladı. Peki bu problemlerin önüne nasıl geçilir ? Yani bilgisayarı güvenli modda başlatarak bu problemleri nasıl giderebiliriz. Bu yazımızda sizlere ”Windows 10 güvenli modda nasıl başlatılır” onu anlatacağız. Windows 10‘u güvenli modda başlatmanın birçok yolu var. İşte detaylar.

windows-10-guvenli-modda-nasil-baslatilir

1. Yol : Bilgisayarınızda tek bir işletim sistemi yüklüyse, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yeniden başlarken sürekli olarak ”F8” tuşuna basın, windows logosu çıkana kadar ”F8” tuşuna basın. (”F8” tuşuna windows logosu çıkmadan önce basmaya başlamalısınız).

2. Yol : Eğer bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi varsa (güvenli mod ekranında iken) , ok tuşlarını kullanarak, başlatmak istediğiniz işletim sisteminin üzerine gelip ”F8” tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

3. Yol : Yönetici haklarına sahip olan bir kullanıcı hesabı ile bigisayarınızda oturum açın.

Bilgisayarımın Güvenli Modda Başladığını Nereden Anlarım ?

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra bilgisayarınızın güvenli modda başladığını, ekranın köşelerinde ”Güvenli Mod” yazısı varsa, oradan anlayabilirsiniz.

Bilgisayarınızı güvenli modda başlatabildiniz mi ? 

10.036 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir