07.2015 07.2015

Windows 10‘u yüklediniz, peki hangi uygulamalar şarjınızı tüketiyor ? Windows 10‘da pilinizi tüketen uygulamaları görmek ister misiniz ? İşte bu yazımızda sizlere ”windows 10 pil kullanımına nerden bakılır” onu anlatacağız. Windows 10 ile pil kullanımını görüntüleyip, en çok hangi uygulama şarjınızı tüketiyor görebilirsiniz. İşte detaylar.windows-10-pil-kullanimina-nereden-bakilir1) İlk olarak bilgisayarınızın ”ayarlar” kısmına girin. Daha sonra ”Sistem” bölümüne girin. Ve daha sonra sol tarafta duran katagoriden ”Pil tasarrufu” kısmına girin.

Burada bilgisayarınız şarjda ise kaç saat sonra şarjı olacağını ve pil tasarrufu özelliğini gösterir. Biz ”Pil kullanımı” kısmına tıklayacağız.

windows-10-pil-kullanimina-nereden-bakilir-12) Ve burada pilinizi tüketen uygulamaları, Wifi‘nizin yüzde kaç pil kullandığını vb şeyleri görebilirsiniz. Sayfanızın ”alt tarafında” pilinizi kullanan uygulamalar sıralanacaktır.windows-10-pil-kullanimina-nereden bakilir-2Sizin bilgisayarınızın hangi uygulaması daha çok pil kullanıyor ?

589 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir