28.07.2015 116 defa okundu

Microsoft, Windows 10 için son dokunuşlarını yaparken, hata düzeltmelerine de devam ediyor. Windows 10 için artık çok az bir zaman kaldı. Microsoft, işletim sistemi üzerinde son rötuşları yapması gerekirken bunun yerine en son güncellemesinin içerdiği bir hatayı toparlamaya çalışıyor.windows-10-son-dokunuslarCNET‘e göre, Windows yazılımının en son test sürümü yapı KB3074681 güncellemesinde programların, yeni Ayarlar ekranı yerine Denetim Masası yardımıyla, kaldırılmaya çalışılmasıyla (uninstall), beklenmedik bir davranış gösteriyor. Sitenin yapmış olduğu testlerde, Denetim Masası uygulamasının çökmesi sonucu, kullanıcılar kendilerini windows 10 masaüstü ekranında buluyor.

Bu hata için şimdilik geçici bir çözüm sunulmuş durumda:

Herhangi bir çökme problemi yaşamadan program kaldırmak için öncelikle Windows 10 Başlat menüsüne tıklayıp Ayarlar (Settings) bölümünü açın. Daha sonra Sistem (System) kategorisine tıklayıp Uygulamalar & özellikler (Apps & features) seçeneğini seçin.

Ekranın sağ kısmından kaldırmak istediğiniz programı seçtikten sonra “Kaldır” düğmesine tıklayarak problemsiz bir şekilde ”uninstall” işlemi yapabilirsiniz.

“Windows 10 Son Dokunuşlar” için bir yanıt

  1. dilek dedi ki:

    Paylaşımlar güzel ve bilgilendirici olmuş elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir