08.2015 09.2015

Bu yazımızda sizlere ”Windows 10 Defender Nedir” onun tanımını yapcağız. Windows defender bir antivirüs programı’dır. Windows 10 ile birlikte gelen antivirüs programı defender, bilgisayarınızı kötü yazılımlara karşı korur, bilgisayarınızı otomatik tarar ve bilinmeyen veya virüslü sitelere girdiğiniz zaman, otomatik olarak virüsü siler ve bilgisayarınızı koruma altına alır. Gerçek zamanlı koruma özelliği sayesinde, bilgisayarınızda virüslü bir dosya çalıştırdığınız zaman, sizi uyarır ve kötü yazılımı anında engeller.windows-defender-nedir Özellikle defender, bilgisayarınızdaki herhangi önemli bir ayarı değiştirdiğiniz zaman’da sizi uyarır. Defender, belli aralıklar ile bilgisayarınızı tarayarak, koruma altına alır. Ayrıca siz de istediğiniz zaman bilgisayarınızda tarama başlatabilirsiniz. Defender ile bilgisayarınızda istediğiniz diski, istediğiniz alanı veya bilgisayarınıza bağlı olan aygıtı tarayabilirsiniz.

Bunun en güzel yanı ise, windows 10‘un kendi virüs programı olan defender sayesinde bilgisayarınıza başka virüs programı indirmek zorunda kalmıyorsunuz.

Windows defender’e nereden ulaşabilirim ?

Windows Defender’i açmak için, ekranın sağ kenarına mause’yi götürün ve aşağı doğru hareket ettirin ve açılan menüden ”ara” ya tıklayın. Arama kutucuğuna defender yazın, ”Windows Defender‘e tıklayın.

785 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir