01.2016 01.2016

WordPress tabanlı sitemizi istersek elle Manuel olarak güncelleyebiliriz.

Bu işe başlamadan önce yapmamız gereken öncelikle sitemizin her türlü yedeğini alalım ve bu yazıyı anlaya anlaya sonuna kadar okuyalım.

Sitemizde bulunan eklentileri Eklentiler/Yüklü Eklentiler menüsünü izleyerek Kutucukları işaretleyelim ve “Etkisizleştir”i seçerek devre dışı bırakalım.

Yedekleme işleminden sonra eğer sitemizde WP Fastest Cache, WP Super Cache gibi Cache eklentileri varsa FileZilla gibi bir FTP programı ile Sunucu yada Hosting‘e bağlanarak sitemizin kurulu olduğu dizinden

siteadi.com/wp-content/cache yolunu izleyerek Cache klasörünü silelim.

wordpress updates

Resmi sitesinden https://tr.wordpress.org/  WordPressin son sürümünü indirelim ve Masaüstünde bir klasöre çıkartalım ve içinden wp-content klasörünü silelim.

Sitemizin bulunduğu dizine FTP ile bağlanarak

wp-config.php

wp-content,

.htaccess

dosyaları hariç diğer bütün WordPress ile alakalı dosyaları silelim ve Masaüstüne indirdiğimiz son sürüm WordPressi FTP den dizine atalım.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta dizinde eğer Bing, Google, Yandex, Alexa gibi kodlar varsa bunları silmenize gerek yok.

Son olarak da   siteadresiniz.com/wp-admin/upgrade.php   yolunu izleyelim ve Güncelle diyerek işlemi bitirelim.

Burada pratik bilgi olarak sitenizin yayını kesintiye uğramasın diye indirmiş olduğunuz son sürüm WordPress dosyalarını Sitenin bulunduğu dizinde bir klasör oluşturup içine atın. Silinmesi gereken dosyaları sildikten sonra oluşturmuş olduğunuz bu klasörden hızlı bir şekilde dizine taşıma işlemi yapabilirsiniz.

918 defa Okundu

“WordPress Manuel Güncelleme” için bir cevap

  1. XRumerTest dedi ki:

    Hello. And Bye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir