06.2020 06.2020

Yazılı metni sese çevirmek için gerçekten harika bir web sistesi ResponsiveVoice.

Online olarak yazılı metinleri oldukça doğru bir şekilde sese çevirebiliyor. Şu an için 51 adet farklı dil seçeneği bulunmakta. Metin halinde ki yazıları sese çevirebiliyor.

Siteye giriş yaptıktan sonra kopyalamış olduğunuz yazıları metin kutusuna yapıştırın ve Dil seçeneğinden Türkçe seçeneğini seçin. Dil seçenekleri arasında seslendirme olarak Bay veya Bayan sesini tercih edebilirsiniz. Bütün işlemleri yaptıktan sonra yazılı metni size kusursuz bir şekilde okuduğunu görebilirsiniz.

ResponsiveVoice ile YouTube da yer alan herhangi bir videonun çevirisini de yapabilirsiniz. Add Voice to Your Videos seçeneğinden çeviri yapmak istediğiniz YouTube videosunun URL adresini yapıştırın ve süre ayarlamasını yapın çeviri işlemine başlayın. Kullanımı kolay bu servisle alt yazı hazırlayabilir Yabancı dil çevirisini yapabilirsiniz.

ResponsiveVoice ile herhangi bir web sitesinin de çevirisini yapabilirsiniz.

responsivevoice

Ücretsiz ve sınırsız olarak okuma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca servisin çok gelişmiş özellikleri içerisinde barındıran ücretli versiyonlarıda bulunmkta ama ücretsiz ve sınırsız çeviri servisi bile oldukça yeterli durumda.

Geliştiriciler için API servisi de sunan ResponsiveVoice, kendi çeviri arayüzünü kodlamak isteyen geliştiricilere de destek veriyor.

Sitenin Blog kısmını da incelemenizi tavsiye ederim.

Siteye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Konu hakkında merak ettiğiniz şeyler olursa yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir