Ücretsiz İngilizce Avira GmbH 281 MB 193
08.10.2013 01.04.2022

Avira AntiVir Rescue System, Linux temelli bir uygulamadır.

Açılamayan bilgisayarları boot ederek kurtarmanızı sağlar. Boot yöntemi ile virüs temizleme işlemi yapabildiği için virüs sistem dosyalarına enjekte olsa bile Avira AntiVir Rescue System ile derinlemesine temizleme işlemi sağlar.

Sistemi en derin  dosya yapısına kadar tarar. Bulunan virüsleri sistem dosyalarından ayrıştırarak temizler. Avira antivirüs olarak kendini zaten ispatlamış bir firmadır. Avira AntiVir Rescue System de Avira tarafından sürekli güncel tutulan derinlemesine analiz programıdır. Bu programın normal bir antivirüs programı olmadığını hatırlatmak isteriz. Program sürekli ve birebir koruma sağlamaz. Bu programın amacı Boot yöntemi ile sisteme enjekte olmuş virüsleri temizlemektir.

Programı çalıştırabilmek için CD veya USB belleğe boot etmelisiniz. Boot işleminden sonra Bilgisayarınızı kapatın ve BİOS’tan Avira AntiVir Rescue System2in kurulu olduğu ortamı göstererek sistemi başlatın. Sistem başladıktan sonra derinlemesine analiz başlayacaktır. Tarama işleminin uzun yada kısa sürmesi sizin donanımınızın özelliğine ve Sistem belleğinizin yoğunluğuna göre değişecektir.

Tarama işlemi bittikten sonra ve sistemin normal bir şekilde başlatılmasından sonra Avira AntiVir Rescue System size yapılan işlemlerin kaydının olduğu bir günlük gösterecek. Bu günlüğe bakarak sistem üzerinde gerçekleşen işlemlerin kaydını takip edebilirsiniz.

“Avira AntiVir Rescue System” için bir yanıt

  1. turgut dedi ki:

    harıka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir