Ücretsiz Türkçe Piriform 3 MB 227
09.08.2020 01.04.2022

Kendisini CCleaner Bilgisayar temizleme programından tanıdığımız ve adını Defraggler ve Recuva gibi başarılı programlarla adını duyuran Piriform firması şimdi de CCleaner Browser ismi ile internet tarayıcısı çıkardı.

Tarayıcıyı ilk açışta Chrome alt yapısını kullandığı gözlerden kaçmıyor ama CCleaner Browser ayarlarını kurcaladıkça kendine has özelliklerinin olduğunu görüyoruz.

CCleaner Bilgisayar temizleme programı windows güncellemelerine zarar verdiği gerekçesiyle microsoft tarafından uzun zamandır eleştiriliyordu. Piriform firmasının çinli bir firmaya satılmasıyla bu rahatsızlık hat safhaya çıktı. Bu gelişmeler olurken CCleaner Browser internet tarayıcısının ortaya çıkması Microsoft ve Google cephesinde nasıl karşılanacağı merak konusu.

Şimdi CCleaner Browser özelliklerinden bahsedelim. Tarayıcının güvenliğini parmak izi korumasını aktif ederek sağlayabiliyorsunuz.

Tarayıcı bütünleşik bir reklam engelleyicisi ile geliyor.

CCleaner temizleme özelliği yine tarayıcıya bütünleşik geliyor. CCleaner Browser ayrıca internette tamamen gizli bir şekilde gezinmeyi vadediyor.

CCleaner Browser gizliliği ihlal eden sitelere karşı da sizleri uyarıyor.

Chrome alt yapısını kullanan CCleaner Browser’ın parolalara erişmesi ayrıca rahatsız eden bir durum ama dikkatimizi çeken ve kullanıcıların hoşuna gidecek harika bir özellik eklenmiş.

Mesela bir siteye girdiniz ve açılan sayfada bir video var diyelim. Tarayıcı hemen videoyu algılıyor ve size video yada ses dosyası olarak indirme seçeneği sunuyor.

Başta YouTube olmak üzere bir çok video platformunda video indirme özelliğinin başarılı bir şekilde çalıştığını gördük.

Sizlerde izlenimlerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir