Ücretsiz Türkçe Sordum 1 MB 308
09.01.2023 09.01.2023

Windows Defender Açılmıyor! sorunu ara sıra karşılaşılan bir durumdur.

Genellikle bu durum Windows güncelleştirmesi sonrasında veya trojan sızması sonrası ortaya çıkmaktadır.

Windows Defender işletim sistemine entegre bir şekilde gelen ve Microsoft tarafından geliştirilen başarılı bir antivirüs programıdır. Windows Defender sistem gereksinimleri düşük bir anti virüstür. Bilgisayarınızı ve donanım kaynaklarını yormaz. Sık sık kendisini güncelleyerek güncel saldırılara karşı virüs arşivini genişletmektedir.

Herhangi bir hata sonucunda ve ya saldırı sonucunda Windows Defender stabil bir şekilde çalışmayı durdurabilir. Yine Bilgisayara sızan bir trojan ilk olarak bilgisayarı savunmasız bırakmak amacıyla Windows Defender’ı kapatır.

Windows Defender Açılmıyor

Bu sorunu gidermek için çeşitli yöntemler olsa da genel anlamda işlem format atmakla sonuçlanır. Formlarda da karşılaştığımız kadarıyla bir çok kullanıcı Windows Defender’ın kapanması sonucu format atarak bu soruna çözüm aramaktadır.

Defender Control programı Windows Defender Antivirüs programını aktif etmek için geliştirilen yöntemleri hızlı bir şekilde uygulamak için hazırlanmıştır. Defender Control ile tek tıkla Windows Defender’ı aktif edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir