Ücretsiz Türkçe Bilgineferi.com 3 MB 159
08.10.2013 01.04.2022

Program sayesinde tek tıklama ile kolay bir şekilde Dns ve Hosts değiştirme işlemi yapabilirsiniz.

Yoğun bir şekilde internet kullanıyorsanız en az bir defa çalışmayan ve ya kısıtlanan DNS servislerine denk gelmişsiniz dir.

Program sayesinde yaygın olarak kullanılan DNS ve Host servisleri arasında kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Programın basit bir ara yüzü bulunmaktadır. İstediğiniz DNS ve Host servisine kolay bir şekilde geçiş yaparak çalışmayan DNS servislerinden ve kısıtlamalardan yararlanabilirsiniz.

Programı hazırladık Windows Xp, Vista ve Windows 7’de sorunsuz çalışmaktadır.

Program da Türk Telekom DNS ayarlarına geçerseniz: DNS bilgileriniz Türkiye standartlarına göre ayarlanır yasaklı sitelere giremezsiniz ve yasağa uymuş olursunuz.

Dns Default: Daha önce ayarlamış olduğunuz Dns ve ip adresinizi otomatik yapar.

Eğer yasaklı sitelere nasıl sorunsuz bir şekilde erişildiğini merak ediyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz programda bulunan 2 yöntem ile yasaklı sitelere sorunsuz bir şekilde girebilirsiniz.

1.Yöntem Dns butonlarından herhangi birine tıklayın dns ayarlarınızın değiştiğini belirten bir uyarı çıkacaktır gelen uyarıya tamam dedikten sonra sorunsuz bir şekilde girebilirsiniz.

Norton Dns veya Open dsn i kullanmanızı tavsiye ederim tabi takdir sizindir istediğiniz dns i kullanabilirsiniz bunun için alternatif DNS adresleri de eklenmiştir.

2.Yöntem Yasaklı sitelere girmenin bir başka yolu da Hosts dosyası üzerinde değişiklik yapılarak gerçekleşir. Host dosyası ile istediğiniz siteleri bilgisayarınızdan açılmaması için yapılandırabilirsiniz.

Aynı zamanda açılmasını istediğiniz yasaklı siteleri açmak içinde yapılandırabilirsiniz.

Biz bazı yasaklı siteleri açmak için yapılandırmış olduğumuz hosts dosyasını kullanacağız Kullanımı:

Hosts dosyası Değiştir Butonuna tıkayarak hosts dosyasında bulunan yasaklı sitelere sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz; Yapmış olduğunuz değişiklikten memnun değilseniz Hosts Default butonuna tıklayarak orijinal Hosts dosyanızı geri yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir