Ücretsiz Türkçe Sordum 1 MB
08.10.2013 01.04.2022

Windows’ta, belirli uygulamaları engellemek veya engellemesini kaldırmak için geliştirilen basit bir programdır.

Güvenlik Duvarı üzerinde programı kullanarak istediğiniz programın internete çıkış yapmasını engelleyebilirsiniz.

İlk kurulumda Windows güvenlik duvarı Firewall App Blocker çalışmasına izin vermeyebilir. Bunun nedeni herhangi bir Windows yapı dosyasına müdahale ettiği için değil de programların internete erişimine müdahale ettiği içindir.

Bilgisayarımıza yüklediğimiz bir çok program lisans kontrolü, güncelleme kontrolü gibi nedenlerden dolayı arka planda internete çıkış yapmaya çalışır. Bu da hem sistem gücünü yavaşlatır hem de bağlantı hızınıza etki eder. Firewall App Blocker ile bu durumu kontrol altına alarak istediğiniz programın internete bağlanmasını engelleyebilirsiniz.

Sürükle ve Bırak veya Kopyala Yapıştır ile klasör içeriği ekleme

svchost.exe için ini dosyasına değer (Bu dosya varsayılan olarak listeye eklenmez)

Dosya menüsü altındaki Netsh komutları (Yerel alt ağa izin ver, Dışa Aktar – Güvenlik Duvarı yapılandırmasını içe aktar) gibi.

Kontrol amaçlı Tekrar erişime izin vermek istiyorsanız, üzerine sağ tıklayıp “İzin Ver” i seçin veya seçin ve Sil düğmesine basın, ayrıca İzin Ver düğmesini de kullanabilirsiniz.

Programın özellikleri içerisinde yer alan Beyaz Liste Modu ile beyaz listedeki öğeler dışında her şeyi engeller, etkinleştirmek için sağ alt köşedeki “Beyaz Listeyi Etkinleştir” kutusunu işaretlemeniz yeterlidir.

Not: Beyaz Liste modunu etkinleştirdiğinizde, yerel ağınızdaki yazıcı gibi bazı aygıtlar düzgün çalışmayabilir.

Bu sorunu çözmek için Dosya Yerel Alt Ağa İzin Ver’i tıklayarak yerel ağınızdaki aygıtlara izin verebilirsiniz böylelikle yazıcı, tarayıcı gibi cihazlarınız düzgün çalışacaktır.

Program sisteme tümleşik olduğu için Microsoft EDGE tarayıcısını engellemez. Bunu engellemek için burada ki “bat” dosyasını kullanın ve sonrasında Firewall App Blocker ile EDGE tarayıcısını engelleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.