Ücretsiz İngilizce FlightGear 709 MB
10.10.2013 01.04.2022

FlightGear uçuş simülasyon oyunudur.

Ücretsiz bir şekilde oyunu indirip oynayabilirsiniz.

Uçuş Dinamiği Modeli arasında seçim yapabilirsiniz.

Oyunun amacı mevcut bilinen uçakların kontrol panellerini simüle ederek gerçeğe yakın bir şekilde oyun oynamayı sağlamaktır.

Oyun açık kaynaklı olduğu için kod bilgisine sahip ve grafik yeteneği olan biri dahi oyuna yeni uçak ve paneller ekleyerek oyunda daha önce sunulmayan havaalanları ekleyebilir.

Geniş bir arşivi olan oyunda tam sahne setinde 20.000’den fazla gerçek dünya havaalanı bulunmaktadır.

Doğru pist işaretleri ve yerleşimi, doğru pist ve yaklaşma aydınlatması gibi özellikleri sayesinde sadece uçakları değil uçak dışında ki ortamlarda gerçeğe yakın simüle edilmektedir.

Birçok büyük havalimanı için taksi yolları bulunmaktadır.

Oyun içerisinde Eğimli pistler, pistler genellikle gerçek hayatta olduğu gibi rakımı değiştirir.

En son yayınlanan SRTM arazi verilerine dayalı olarak dünya çapında doğru arazi verileri de oyun içerisinde sunulmaktadır.

Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya haritaları yer almaktadır ve bu haritalar detaylı bir şekilde sunulmuştur.

Manzara, tüm vmap0 göllerini, nehirlerini, yollarını, demiryollarını, şehirleri, kasabaları, arazi örtüsü gibi detayları içermektedir.

Kentsel alanlarda yoğunlaşan (gerçek haritalara dayalı) zemin aydınlatması ve ana otoyollarda görünen farlar ile uçuş esnasında oldukça eğlenceli güzel manzaralar sunmaktadır.

FlightGear, belirtilen saat ve tarih için doğru yerleştirilmiş güneş, ay, yıldızlar ve gezegenlerle son derece hassas günün saati modellemesi oyun içerisinde yer almaktadır.

FlightGear, çok çeşitli uçakları modelleme yeteneğine sahiptir.

Geniş bir detaya sahip olmasına rağmen oyun sistem kaynaklarını zorlamaz ve ortalama bir sistem üzerinde de kolay bir şekilde çalışabilir.

FlightGear, gerçek dünyadaki enstrüman davranışını gerçekçi bir şekilde modellediği için bir kaç tuşla oynanabilen bir oyun değildir.

Oyunun sitesinden ve diğer kaynaklardan oyunun oynanışına ait bilgi edinmenizi tavsiye ederim.

1903 Wright Flyer, garip kanat çırpan “ornitopterler”, bir 747 ve A320, çeşitli askeri jetler ve birkaç hafif single uçakları bulabileceğiniz oyunda sonradan kendiniz de yeni uçak ve özelleştirilmiş kokpit ekleyebilirsiniz.

Gerçek dünyayı uçmayı zorlaştıran tüm etkenler oyun içerisinde karşınıza çıkabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.