Ücretsiz Türkçe Google 178,3 MB 155
30.03.2020 01.04.2022

Dünya genelinde virüs nedeniyle okullar ve eğitim kurumları ağırlıklı olarak uzaktan eğitime yönelmeye başladı.

Bu gelişme sonucunda Googlın pek bilinmeyen Google Classroom servisinin bir anda yıldızının parlamasına neden oldu.

Öyle ki Google Classroom, hem Play Store hem de App Store üzerinde Mart başında ilk 100’de değilken artık 1. sırada yer alıyor.

Kullanımı oldukça basit. Gmail hesabınızla giriş yaptıktan sonra ekranın sağ köşesinde(Web sürümüne göre anlatıyorum) + işaretine tıklayın. Karşınıza iki seçenek çıkacak. Sınıf oluştur kısmından sınıf bilgilerini girerek yeni bir sınıf oluşturun ve size verilen kodu derse girmesini istediğiniz öğrencilerle paylaşın. Diğer seçenekte yer alan derse katıl seçeneği ile kodu girip doğrudan sınıfı oluşturan eğitmenin dersine katılabilirsiniz.

Öğretmenler, doğrudan öğrenci ekleyebilir, derse katılmalarını sağlayacak kodları sınıflarıyla paylaşabilir. Ayarların yapılması sadece birkaç dakika alır.

Öğrenciler tüm ödevlerini ödevler sayfasında görebilir ve tüm sınıf materyalleri (ör. dokümanlar, fotoğraflar ve videolar) otomatik olarak Google Drive’daki klasörlere yerleştirilir.

Basit ve kağıt gerektirmeyen ödev akışı öğretmenlerin hızlıca ödev oluşturup incelemesine ve bunları not almasına olanak tanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir