Ücretsiz Türkçe Google 36 MB 289
01.2021 01.2021

Google Lens ile kameranızla çektiğiniz bir nesneyi yada bir fotoğraftaki nesneyi arayabilirsiniz.

İlk çıktığı zamanlar nesne tanıma özelliği baya baya kötü bir durumdaydı ve pek kullanılan bir uygulama değildi. Google kısa sürede Google Lens uygulamasını geliştirdi ve Google Fotoğraflar gibi diğer bir çok uygulamasının içerisine buton halinde entegre etti. Şu an Google Play da 500 M defa indirilmiş durumda.

Uygulama kısa sürede o kadar başarılı oldu ki Telefonunuzun kamerasından hangi nesneye tutarsanız kolay bir şekilde tanıyabiliyor. Örneğin bir ayakkabı üzerine tuttuğunuz zaman şekil ve renk olarak aynısını buluyor. Eğer bu mümkün olmuyorsa en yakın benzerini size sunuyor.

Uygulama ile metinleri tarayıp hızlı bir şekilde istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

Bir bitkinin türünü ve ya bir hayvanın cinsini kolaylıkla tanıyabilir.

Etrafınızda ki yapıları tanır ve size o yapılar hakkında bilgi verir. Tek yapmanız gereken şey Google Lens ile o yapıyı çekmeniz yeterli olacaktır.

İstediğiniz kıyafet yada ayakkabı, çanta gibi eşyaları bulabilirsiniz. Mobilyaları ve diğer ev eşyalarını rahatlıkla size bulur. Aynısını bularak fiyatını gösterir.

google lens indir

Uygulama üç şekilde kullanılabilmektedir.

Android cihazlarda hem ayrı bir uygulama olarak yer almakta ayrıca Google Fotoğrafların ve Google Aramanın içerisine entegre olmuş durumdadır.

google lens indir 1

Apple cihazlarda şu an için ayrı bir uygulama olarak yer almıyor ama Google Lens Apple cihazlarda Google’ın diğer uygulamalarının içine entegre edilmiş durumda.

Apple cihazlarınıza Google Fotoğrafları veya Google Arama uygulamasını yüklediğiniz zaman Google Lens Uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir