Ücretsiz Türkçe Google 108 MB 297
31.08.2021 01.04.2022

Google tarafından sunulan 360° panorama görüntü oluşturma uygulamasıdır.

Google Maps üzerinden bir çok noktanın sokak görüntüsüne ulaşabiliyoruz. Bunun için Google tarafınsan geliştirilen Google Street View görüntüleri toplayıcı arabaları mevcut. Dikkat etmişseniz sokakta bir tanesine denk gelmiş olabilirsiniz. Aracın üzerinde çevreyi 360 derece görüntüleyerek kayıt altına alan kameralar var. Bu kameralar çevreden topladıkları görüntüyü Google Maps üzerine içleyerek kullanıcılarına sunuyor.

Aynı şekilde araçların ulaşamayacağı yerler ve araç girişinin yasak olduğu yerler içinde yine Google tarafından geliştirilen sırt çantası şekilde görüntü toplama görevlileri mevcut. Bu kişiler araçların ulaşamayacağı yerlere giderek 360 derece görüntü topluyor ve toplanan görüntü yine Google Maps üzerine aktarılıyor.

Bütün bunlara rağmen kendi oturduğunuz sokağın veya görüntüsünü görmek istediğiniz bir yerin 360 derece görüntüsüne ulaşamaya bilirsiniz.

Bu durumda Google Street View uygulaması sayesinde çevrenizin 360 derece görüntüsünü kaydederek Google Maps üzerinden yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Oluşturduğunuz görüntüleri tekrar görüntüleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla paylaşarak o an orada hissettiğiniz duygularınızı arkadaşlarınızın da görmesini sağlayabilirsiniz.

Uygulama sayesinde :

Fotoğraf Küreleri (360° panoramalar)

Fotoğraf Rotaları

Street View 360° bir kameradan birleştirilmiş panoramalar oluşturabilirsiniz.

Ayrıca uygulama içerisinden diğer kullanıcıların oluşturduğu görüntüleri de görüntüleyebilirsiniz.

Gizli fotoğraf küreleri oluşturarak sadece sizin belirleyeceğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz.

Uygulamanın çalışma mantığını kısaca açıklayacak olursak uygulamayı yükledikten sonra GPS izni vermemiz gerekiyor. Uygulamayı açtıktan sonra uygulama tarafından konumumuz bulunuyor ve sonrasında uygulama içerisinden kamerayı açıyoruz. Çekmek istediğimiz alan etrafında 360 derece tur atarak görüntüleme sağlıyoruz. Daha sonra uygulama ve Google algoritması bu görüntüleri işleyerek birleştiriyor ve 360 derece görüntü oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir