Freeware/Ücretsiz İngilizce Trend Micro Incorporated 166
08.10.2013 01.04.2022

HouseCall – Ücretsiz Çevrimiçi Virüs ve Casus Yazılım Tarama

HouseCall uygulaması Trend Micro’nun fazlasıyla popüler ve virüsleri, Truva atlarını, solucanları, istenmeyen tarayıcı eklentilerini ve diğer kötü amaçlı yazılımları saptamak ve silmek için kullanılan, isteğe bağlı bir tarayıcıdır.

HouseCall 7 uygulaması sezgisel bir arayüze ve önemli sistem bölümlerini ve etkin kötü amaçlı yazılımları hedef alan hızlı taramalar yapabilme becerisine sahiptir. Taramalarda en son tehditlerin yakalandığından emin olunmasına yardımcı olmak için, Trend Micro Smart Protection Network™ altyapısını da kullanır.

Tam sistem taraması ve sadece belirli klasörleri tarama seçeneği sunan HouseCall 7.1 kısa bir süre önce kullanıma sunulan HouseCall 7.0 uygulamasının üzerinde geliştirilmiştir. Windows Vista™ ve Windows™ 7 işletim sistemlerinin 64 bitlik sürümlerini desteklemektedir.

HouseCall uygulaması mevcut güvenlik çözümünüzün koruma durumuna bakmaksızın, tehditlere karşı hızlı ve kolay kontrol olanağı sağlar.

HouseCall’da yeni neler var?

  • Tam sistem ve kullanıcıların taranacak klasörleri belirtebilmesini sağlayan özel tarama seçenekleri (7.1’de yeni)
  • Hızlı tarama seçeneği önemli sistem bölümleri ve etkin tehditleri hedef alan taramalar yapılmasına olanak sağlar ve tarama sürelerini birkaç dakikaya kadar düşürür.
  • Tek başına, tarayıcıdan bağımsız kullanılabilen uygulama, tarayıcı ile etkinleşen tarayıcılarla ilgili uyumluluk sorunlarını ortadan kaldırır.
  • Smart Scan teknolojisi buluttaki model dosyalarına başvurarak en yeni korumayı sağlar ve yükleme sürelerini kısaltır.
  • Smart Feedback özelliği, yeni tehditleri hemen saptamak için tehdit bilgilerini küresel bir istihbarat ağından gelen verileri ilişkilendiren Smart Protection Network ile paylaşır.
  • Gözden geçirme ve geri yükleme özelliği, tarama sonuçlarını kontrol edip karşılaştırmanıza ve dosyaları geri yüklemenize olanak sağlar.
  • Gelişmiş algılama ve temizleme özelliği, davetsiz misafirleri ve diğer karmaşık tehditleri hedef alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir