Ücretsiz ingilizce ibeesoft 28 MB 354
02.09.2021 01.04.2022

iBeesoft Data Recovery Telefon ve Bilgisayardan veri kurtarma programıdır.

Gündelik yaşamımızda yoğun bir şekilde fotoğraf çekiyoruz, video çekiyoruz ve kişisel bilgilerimizi an ve an Telefonlarımıza ve Bilgisayarlarımıza kayıt ediyoruz.

Bu bilgi ve medya dosyaları artık o kadar önemli hale geliyor ki silinme ihtimalini düşünmek dahi istemiyoruz.

Her ne kadar önlem alırsak alalım insan hayatında bir belki de birkaç defa veri kaybına ve silinme olayına uğramıştır.

Bu tür durumlarda eğer veri depolama birimi (Telefonun kendi hafızası, USB bellek, HDD, SSD ve diğer depolama birimleri) fiziki olarak zarar görmemişse kurtarma imkânı olabiliyor.

Burada fiziki olarak zarar görme olayı depolama biriminin yanması, suda kalması, kırılması gibi etkenleri sayabiliriz. Bu tür fiziki zarar gören birimlerden birimlerden veri kurtarmak gerçekten de profesyonel bir müdahale gerektiriyor.

iBeesoft Data Recovery ile fiziki değil de herhangi bir nedenden dolayı silinen verileri kurtarma imkanımız olabiliyor. Sonuçta veri depolama birimlerinde silme diye bir olay yoktur. Silinmek istenen verinin üzerine yeni veriler yazılır. iBeesoft Data Recovery da bu verileri tekrar kurtararak anlamlandırmayı amaçlayan bir programdır.

Programın kullanımından bahsedecek olursak. Program ile Bilgisayar, Telefon, USB Bellek gibi depolama birimlerinden veri kurtarabiliriz. Kurtarmak istediğimiz dosya birimlerini kategorize ederek filtreleme yapabiliriz. Örneğin sadece Resimleri, Videoları veya .docx gibi dosya türlerine göre kurtarma işlemi yapabiliriz. Bu tür bir kurtarma işlemin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Depolama biriminde ki bütün verilerin kurtarılmasını istiyorsak bu işlem daha uzun sürecektir.

Program:

iMac/Macbook/Mini etc sistemlerden

SD/CF/XD Card etc taşınabilir belleklerden

Camera, iPod, Player

External Disk, SSD

USB/Pen/Zip Drive

RAID, Large Storage gibi depolama birimlerinden kurtarma işlemini gerçekleştirebiliyor.

Ayrıca program ile:

JPG, PNG, GIF, BMP görsel

AIF, M4A, MP3, WAV ses

AVI, MOV, MP4, 3GP video

DOC, XLS, PPT, PDF dosya

ZIP, RAR, SIT ARJ arşiv

EXE, EML,DMG, PKG gibi diğer birçok uzantıyı desteklemektedir.

Ayrıca program ile Bilgisayarın çöp kutusundan da silinmiş verilere müdahale ederek ayrı bir özel kurtarma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bize göre en başarılı kurtarma programlarından biri olan Recuva kurtarma programında Buradan indirerek deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir