Demo Türkçe bizdenduy.com 630
07.2013 06.2014

Karinca ilko degerlendirme programiKarınca 4+4+4 öğretmenleri için hazırlanmış sisteme uygun bütün sınıf larda kullanılabilir son derece kullanışlı ve pratik bir değerlendirme programıdır.
1. Program ile Performans, gözlem formu, projedeğerlendirme, türkçe bireysel gözlem, tema sonu kazanım, ürün dosyası, kulüp Etkinlikleri gibi değerlendirmeleri yapar ve gerekli raporları alarak değerlendirmelerinizi sorun olmaktan çıkarabilirsiniz…

2. E-okul’ dan alacağınız sınıf listesini doğrudan programa aktararak değerlendirmelerde yeterli olan öğrenci bilgi girişinden kurtulabilirsiniz.

3. Branş öğretmeni yada sınıf öğretmeni fark etmez.İstediğiniz adet’ te farklı sınıf bilgilerini girebilir. Sınır olmaksızın herbir değerlendirmeden istediğiniz sayıda farklı değerlendirmeler
yapabilirsiniz. Yani sınır yoktur.
4. Programda 3 farklı değerlendirme ölçeği kullanılmıştır. 3 ’ lük , 4 ‘lük, 5 ‘ lik not sistemi kullanabilirsiniz ve değerlendirme birimlerini kendinizdeverebilirsiniz.
5. Türkçe bireysel gözlem değerlendirmesinde 2 ile 22 arasında , diğer değerlendirmelerde ise 2 ile 15 arasında ölçüt belirleyebilir. Bu ölçütleri dosyadan aktarabileceğiniz gibi kendinizde tayin edebilirsiniz. Ve sonradan üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.
6. Değerlendirme raporlarını doğrudan yazıcıya aktarabileceğiniz gibi, word, excel, pdf, html, bmp vb. formatlarına çevirerek kaydederek istediğniz yerde yazdırabilir ve rapor üzerinde değişiklikler, eklemeler yapabilirsiniz
7. Öğrenci bilgileri üzerinde filtreleme sistemi kullanarak istediğiniz öğrenci gruplarını izleyebilir. Sonradan öğrenci ekleyebilir yada silebilirsiniz.Öğrenci numara sırasına otomatik olarak sokulacaktır.
8. Programda yardım sistemi mevcut olup takıldığınız bilgive işlemlerde size yol gösterecektir.
9. Tek bir komutla sınıfınızı değiştirebilir yada sınıfınızısilebilirsiniz.
10. Programda yedekleme sistemi mevcut olup bilgilerinizi güvence altına alabilir yada başka yerlere taşıyabilirsiniz.
11. Programa öğretmenlerimiz için gerekli olabilecek bazınot çizelgeleri excel formatında verilmiş olup sınıf bilgileriniz bu çizelgelereaktarılabilir.
12. Ayrıca kişisel olarak öğrenci tanıma raporu, öğrenci gözlem raporu, öğrenci nüfus cüzdan örneği alabilir, sınıf raporları olarak sınıf listesi, sınıf boy – ağırlık listesi, sınıf kulüp listesi, sınıf öğrenci velisi listesi alabilirsiniz. Bu listelerinizi farklı formatlarda kaydederek başka yerlerde de kullanabilirsiniz.
13. Öğretmenlerimizin önemli günler ve planlamaları dikkate alınmış olup programa günlük eklenmiştir.
Bu programa neden ihtiyaç duyuldu ?
Bildiğiniz gibideğerlendirme programları excel ile hazırlanmış ve şu anda piyasada bolmiktarda mevcuttur. Excel formülleri ve sayfa yapıları kolay şekilde bozulabilmekte yada form yapısı dağılmaktadır. Öğretmenlerimiz tekrar, tekrar sınıf bilgilerini girmekte ve bilgi
güvenliği yeterince sağlanamamaktadır. Bu program bütün değerlendirmelerinizi daha güvenilir, daha kolay giriş, raporlarda farklı formatlar ve değerlendirmeleri standart hale sokmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir