Ücretsiz İngilizce leagueoflegends.com 64 MB 176
10.10.2013 01.04.2022

Takım çalışmasını ön plana çıkaran bir strateji oyunudur.

Oyunda iki takım birbirlerinin üstlerini yok etmeye çalışır.

140 dan fazla şampuyonun içerisinde lider olarak çıkmak zorundasın.

Merkz her iki takım içinde oyunun kalbidir ve savunulması en önemli noktadır. Oyunu kazanmak için rakibe ayit merkezi yok etmek zorundasın.

Rakibin merkez üssüne ulaşabilmek için önünde bir kaçtane olan koridorlardan en az birtanesini tamamen temizlemek zorundasın.

Bu ilerlemede seni en çok zorlayacak kulelerdir. Her koridorda en az üç kule bulunur. Tam merkeze ulaşabilirsen seni orada iki kule daha karşılayacaktır.

Oyunda koridorlar arasında tarafsız canavarlar ve vahşi orman bitkileri yer alır. Bunları yok etmek takımına özel yetenekler ve güçler kazandırır. Bu kazanımlar oyunda takımın ilerlemesini kolaylaştırır.

Her koridorda belli başlı şampiyon ve tamamlamanız gereken roller bulunur. Bütün bu zorlukları analiz ettikten sonra sana ve takım arkadaşlarına en uygun koridoru seçmek zorundasın.

Oyun içerisinde şampiyonun görevi rakip oyuncuların en güçlü oyuncusunu bulmak ve yok etmektir. Bunun dışında koridorun güvenliği de yine şampiyondan sorulur.

Şampiyon ileriki bölümlerde zorlukları yenmek için altın biriktirir ve bununla kendisine lazım olacak eşyaları ve silahları tamamlamaya çalışır.

Belirli bir süre oyun içerisinde deneyim kazandıktan sonra bir üst seviyeye geçiş yapabilir. Oyun içerisinde deneyim bu yönden çok öznemlidir.

Her seviyede şampiyon yeni yetenekler kazanabilir ve mevcut güşlerini daha da güçlü hale getirebilir.

Oyun içerisinde Altın eşya almak için kullanılır. Altın veren eşyaları oyun içerisinde kullanarak yeni altınlar kazanabilirsin.

Dükkan oyun içerisinde altınları eşyaya çevirebileceğin yerdir. Birikimin kadar ya yeni eşyalar alırsın yada mevcut yetenek ve eşyalarını güçlendirebilirsin.

Ana karakter Şampiyon oyun içerisinde beş ana yeteneğe, iki özel büyüye ve yedi eşya yuvasına sahiptir. Yeni eşya alımında daha önce ki almış olduğun eşyalardan vazgeçmek durumunda kalabilirsin. Burada kendi stratejini belirleyerek yeni alım ve satımları dikkatli yapman gerekecek. Doğru eşya seçimi takım olarak ilerlemenizi ve kazanmanızı kolaylaştıracaktır.

Oyun içerisinde ki yeteneklerinizi Q, W, E ve R tuşlarını kullanarak görebilirsiniz ve kullanabilirsiniz.

Oyunun her aşama ve seviyesinde yeni hediyeler kazanarak takımını daha da güçlü hale getirebilirsin. Oyuna günlük girişlerde sadakat ödülleri de alabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir