Demo Türkçe Lumion 142 MB 85
07.01.2021 08.01.2021

Lumion, Mimarlık Şirketlerinin en çok tercih ettiği modelleme programlarından biridir.

Tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri kullanımı kolay olması ve içerisinde yer alan objelerin kolay bir şekilde değiştirilebilir olmasıdır. Kullanılan objelerin gerçeklik payının yüksek olması çıkan modelin ve ya yapının da geçeğe yakın olmasına neden oluyor. Bir Mimarlık projesinin bitmiş halini modellerken gerçeğe yakın bir sonuç ile sunum yapılabilmesi Lumion Mimarlık alanında faaliyet gösteren şirketler tarafından tercih edilmesine neden oluyor. Mimarlık alanında eğitim alan öğrenciler tarafından da en çok tercih edilen programlardan biridir.

Programın yapımcıları Lumion için kendilerini dünyanın en hızlı 3D render yazılımı olduklarını belirtiyor. CAD modellerinizi bir videoya veya fotoğrafa gerçekçi çevreler ekleyerek ve sanatsal dokunuşlarla etkileyici görsellere dönüştürebiliyor.

Modelinizi Revit, 3ds Max, SketchUp, AutoCAD, Rhino, Cinema 4D, Allplan veya ArchiCAD’den, ve pek çok diğer modelleme programından aktarın, ve Lumion ile video yada fotoğraf olarak derleyebilirsiniz. Bunu yaparken binlerce obje ve malzemeyi hazır bir şekilde programın içerisinde bulabilirsiniz. 60 panoramik görüntüler oluşturabilirsiniz.

Lumion yenilikçi teknolojilere açık bir şekilde VR sanallaştırma teknolojisini de desteklemektedir. Modellemelerinizi VR olarak görselleştirmenizi sağlar.

Objeleri hızlı bir şekilde istediğiniz yönde konumlandırabilirsiniz. Objeler üzerinde doku ve renk değişiklikleri yapabilirsiniz. İç ve Dış mekan modellemesi yapabilirsiniz. Sokak görüntüsünden yada bir Site yerleşkesine kadar yerleşim planlaması yapabilirsiniz. Bütün bu modellemeleri bir video şeklinde istediğiniz açıdan hareketlendirerek etkileyici sunumlar yapabilirsiniz.

Canlı ve cansız obje kütüphanesinden binlercesinden dilediğinizi seçerek kullanabilirsiniz.

Programın demo sürümünü sitemizden indirebilirsiniz. Normalde program öğrencilerin de içinde olduğu bir kullanım politikası sürdürüyor. Programı kullanmak isteyen Mimarlık öğrencileri için oldukça güzel bir sürprizi var Lumion’un. Öğrenciler gerekli öğrenim bilgilerini girerek formu doldurursa eğitim hayatları boyunca programı ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorlar. Eğer satın almak isteyen Mimar ve Mimarlık şirketleri olursa tek lisans şeklinde online olarak site üzerinden satın alabiliyorlar. Orta ölçekli yada birden fazla bünyesinde Mimar bulunduran bir şirket iletişim bölümünden ulaşarak toplu olarak indirimli lisans satın alabiliyor.

Programı denemek isteyenler için 14 gün Full sürüm kullanabiliyorsunuz. Sitemizden indir butonuna tıkladıktan sonra Lumion’un indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. İndirme sayfasından 14 günlük deneme alabilirsiniz. Dilerseniz öğrenci bilgileri ile eğitiminiz boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Yada lisans satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir