Ücretsiz Türkçe Microsoft 108 MB 790
01.2021 01.2021

Microsoft Teams, grup toplantıları, konferans, seminer ve uzaktan ders eğitimi yapabileceğiniz bir programdır.

Özellikle Dünya genelinde bir çok ülkenin pandemiden etkilenmesi sonucu eğitimlere ara verildi ve eğitimlere kısa süre içerisinde de uzaktan da olsa başlanmış oldu.

Uzaktan eğitim için geliştirilen programlardan biri de Microsoft Teams’dır. Microsoft Teams görüntülü sohbet programının rakiplerine göre en büyük avantajı Microsoft’un diğer programları ile entegreli bir şekilde çalışabilmesidir. Microsoft 365 uygulamaları ile senkronize bir şekilde çalışarak diğer Office ihtiyaçlarını da karşılamış olursunuz.

Microsoft Teams ile sohbet edin, planlar yapın, alışveriş listelerini düzenleyin, görevleri paylaşın ve hatta konumunuzu paylaşın.

HD ses ve görüntü kalitesi ile iletişim kurabilirsiniz. Tabi bu sizin internet hızınız ile alakalı olduğu için HD ses ve görüntü alabilmeniz için orta seviye bir internete ihtiyacınız olacaktır. En iyi özelliklerinden biri de grup görüşmelerinde isterseniz tek tek isterseniz hızlı bir şekilde ekip yada gurup üyeleri ile paylaşım yapabilirsiniz. Bu geçişler oldukça sade ve hızlıdır. Temel ayarlara uygulamanın ana ekranından ayrılmadan erişebilirsiniz. Hızlı bir şekilde özelleştirmeler yapabilirsiniz.

Grup oluşturma veya uzaktan eğitim esnasında hızlı bir şekilde düzenlemeler yaparak kesintisiz bir iletişim sağlayabilirsiniz.

Grup sohbetlerinde yapılacaklar listelere, takvimlere ve bulut depolama alanına erişim sağlayarak doküman paylaşımı yapabilirsiniz. Tek bir hesap ile birçok Microsoft servisine erişim sağlayabilirsiniz.

Dosya ve Belgeler üzerinde yine ekip olarak görüntüleme ve ortak çalışma yapabilirsiniz. Hareket halinde bile kolay bir şekilde ekibin diğer üyeleri ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Microsoft Teams, bir çok farklı işletim sisteminde stabil bir şekilde çalışabilmekte ve farklı platformları sorunsuz bir şekilde desteklemektedir. Giriş ve Toplantı oluşturma işlemi oldukça kolaydır. Rakiplerine göre en büyük avantajı Microsoft’un diğer servisleri ile uyumlu bir şekil de çalışabilmesidir.

Bulut üzerinden çalıştığı için ortak bir paylaşım alanı oluşturulabilmektedir. Sohbet içerisinde yer alanlar bulut içerisinde yer alan dosyalara yine ortak bir şekilde erişebilmektedir.

Microsoft 365’ten tam anlamı ile yararlanmanız için belli bir ücret karşılığında lisans almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Microsoft 365 içerisinde Word, Excel, PowerPoint ve OneNote gibi servisler bulunmaktadır ve bu servisler Microsoft Teams ile senkronize bir şekilde çalışabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir