Ücretsiz Türkçe Nvidia 44 MB 318
19.01.2023 19.01.2023

Nvidia tarafından geliştirilen yapay zeka destekli canlı yayın ve göz takip uygulamasıdır.

Bu uygulama, NVIDIA grafik kartları kullanan bilgisayarlarda video ve ses işleme işlemlerini optimize etmek için tasarlanmıştır.

NVIDIA Broadcast ile mikrofon ve kamerayı kullanarak yapılan video konferansların ses ve görüntü kalitesini arttırmak mümkündür. Ayrıca, arka plan gürültülerini azaltma, yüz takibi ve video filtreleme gibi özellikleri de sunmaktadır.

Yüksek kaliteli ses işleme teknolojisi sayesinde klavye sesini, mikrofon parazitini yok edebilirsiniz. Oda yakısını yok eder. İstenmeyen parazitlenmeyi tek tuş ile ortadan kaldırır. Canlı yayında veye uzaktan yapılan toplantılarda sessiz bir ortam aramanıza gerek yoktur. NVIDIA Broadcast dış sesi tamamen yok ederek sizin sesinizi tanımlar ve sesinizden başka dış sesleri engeller.

NVIDIA Broadcast ile kolay bir şekilde arka planı kaldırabilir, değiştirebilir veya bulanıklaştırabilirsiniz. Bunun için pahalı donanım ve ekipmanlara ihtiyaç yoktur. Başka yazılımlara gerek yoktur. NVIDIA Broadcast ile arka planı canlı yayın esnasında değiştirebilirsiniz. Yeşil perde efektlerini kullanarak web kameranızın gördüğü alanları kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Otomatik Çerçeveleme özelliği sayesinde kameranızın donanım olarak otomatik takibi yoksa bile NVIDIA Broadcast sizi yazılımsal olarak görüntünün merkezine otomatik yerleştirir. Sanki kamera sizi takip ediyor gibi görüntünün merkezinde sabitlenirsiniz. Bu da canlı yayın esnasında izleyicilerin size odaklanmasını sağlar. Canlı yayına bir hareketlilik katarak görsel olarak da güzel bir aksiyon sağlamış olur.

Düşük ışıklı ortamlarda görüntü kalitesini maksimum seviyeye çıkartır. Işığın yetersiz olduğu durumlarda yapay zeka ile ortam aydınlatılır ve net bir görüntü elde edilir.

NVIDIA Broadcast

NVIDIA Broadcast’ın en büyük özelliklerinden biri de göz takiptir. Siz kamera karşısında elinizde ki metni okurken yapay zeka NVIDIA Broadcast sizi sanki kameraya bakıyormuş gibi gösterir. Yani gözünüz canlı yayın esnasında farklı bir yere baksa da izleyiciler sizi kameraya bakıyor olarak görür. Canlı yayında yana bakarken ve not alırken gözünüzü ekrandan ayırmamış olursunuz.

NVIDIA Broadcast Sistem Gereksinimleri

NVIDIA’nın yapay zeka yazılımı olduğu için doğal olarak sadece NVIDIA ekran kartlarında çalışıyor.

GPU NVIDIA GeForce RTX 2060, Quadro RTX 3000, TITAN RTX veya üzeri

RAM 8 GB RAM veya üzeri

CPU Önerilen: Intel Core i5 8600, AMD Ryzen r5 2600 veya üzeri

Sürücü NVIDIA Studio Sürücüsü 526.98 veya Game Ready Sürücüsü 526.47 NVIDIA RTX Enterprise Sürücüsü 526.67 ve üzeri

İnternet Yükleme sırasında internet bağlantısı

gibi özelliklere ihtiyaç duymaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir