Ücretsiz Türkçe ObsProject 86 MB
07.01.2022 01.04.2022

OBS Studio, ücretsiz video kaydı ve canlı yayın yapma programıdır.

Windows, macOS ve Linux platformlarını destekler. Açık kaynak olmasından dolayı hem güvenli hem de geliştirilmeye uygundur.

Yüksek performans ile video ve ses dosyalarını yakalayabilirsiniz.

Sesleri yakalama ve karıştırma özelliği bulunmaktadır.

OBS Studio ile sınırsız sahnelerle; özel geçişlerle kesintisiz geçiş yapabilirsiniz.

Görüntü maskeleme, renk düzenleme yapabilirsiniz. Bu düzenlemeleri yayın esnasında da yapabilirsiniz. Yayından ayrılmadan en temel düzenlemeleri bir çoğunu yapabilirsiniz.

Chroma/renk anahtarı gibi video kaynakları için filtreler uygulayarak düzenlemeler yapabilirsiniz.

Gürültü filtresi sayesinde arka planda oluşan seslerin önüne geçmiş olursunuz. Böylelikle izleyicilere daha berrak bir ses deneyimi yaşatabilirsiniz.

Kullanımı kolay ve etkili yapılandırma seçenekleri sayesinde en ince ayarlarına kadar özelleştirme işlemi yapabilirsiniz.

Bu düzenlemeler yapılırken sisteminiz de kasılma ve takılma sorunu yaşamazsınız. Ayarlamalar ve programın özelliklerini uygulama esnasında Bilgisayar donanımınız bu değişikliklerden minimum oranda etkilenir.

Ayarlarda he bir ayarı özelleştirerek farklı profillere tanımlayabilirsiniz. Her kullanıcı kendi profiline tanımlı ayarlara kolay bir şekilde geçer ve yeniden ayarlarla uğraşmak zorunda kalmaz.

Sahneler arası geçişte her aşamada farklı sahne geçişleri uygulayabilirsiniz.

Yayınları veya kayıtları başlatmak/durdurmak, ses kaynaklarını kapatmak, bas konuş gibi işlemler için kendinize özel kısa yollar tanımlayarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Stüdyo Modu sayesinde canlı yayına başlamadan önce ön izleme ve ayarlama yapabilirsiniz. İzleyiciler sizi canlı yayında görmeden önce onlara nasıl görüneceğinizi en ince ayrıntıya kadar düzenleyebilirsiniz.

OBS Studio, Türkçe dilinin yanı sıra Čeština, Dansk, Deutsch, Englis,h Español, Euskara, Suomi, Français, Magyar, 日本語 한국어, Português do Brasil, ру́сский, Svenska, українська, 中文(简体) 中文(繁體) dil desteği de sunmaktadır.

YouTube, Logitech, Twitch ve Facebook programın destekleyici sponsorlarındandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.