Ücretsiz Türkçe Samsung 2 MB 284
03.01.2021 01.04.2022

Android tabanlı Samsung Telefon ve Tabletlere Odin ile kendiniz kolay bir şekilde yazılım atabilirsiniz.

Odin programını Bilgisayarınıza kurduktan sonra Samsung Telefonunuzu kablo ile Bilgisayarınıza bağlayabilir ve güncelleme işlemi yapabilirsiniz.

Güncellemenin haricinde çok özel işlemler de gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin Samsung marka bir telefon için Almanya da yeni bir Android sürüm geldi fakat Türkiye ye o güncelleme gelmedi diyelim.

Almanya için yayınlanan o sürüme ulaşıp kendi telefonunuza Odin ile o güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Yada yazılımsal bir sorun yaşadığınıza inanıyorsanız Odin sayesinde telefonunuza tekrar dan ROM yüklemesi yapabilirsiniz.

Kullanımı basit fakat dikkat gerektiriyor. Odin nasıl kullanılır?

Odin programını indirin. Bilgisayarınıza kurun.

Telefonunuzu kapatın ve kablo ile Bilgisayarınıza bağlayın. Bu aşamada Bilgisayarınızın Telefonu tanımış olması gerekir.

Home tuşu + Güç tuşu + Ses Kısma Tuşuna basılı tutarak telefonu açın, daha sonra cihaz download modunda açacak. Continue seçeneğine tıklayarak işleme devam edin. Odin dosyasını bir klasöre çıkartıp, uygulamayı çalıştırın. Bu işlemleri dikkatli bir şekilde yaptıktan sonra Odin uygulamasını çalıştırın sonra Bootloader butonuna tıklayın. Sonra da indirdiğiniz .zip dosyasından çıkarttığınız .md5 uzantılı Samsung ROM’unu seçin. Son olarakta Start seçeneğini seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken bu işlem esnasında program ve telefon donmuş gibi olur. Uzun sürecektir. Bu aşamada bekleyin. Sakın işlemi sonlandırmayın. Programın yanıt vermesini bekleyin. Eğer işlem kendine gelmez ise doğrudan Bilgisayarı ve devamında Odini yeniden başlatarak işlemi tekrarlayabilirsiniz. Uzun bir işlem olduğunu, takılma, donma olduğunu unutmadan işlemin bitmesini bekleyin.

Garantisi devam eden yeni bir Samsung telefonda bunu yaparsanız telefon garanti dışı kalacaktır unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir