Ücretsiz Türkçe Microsoft 35 MB 136
08.10.2013 01.04.2022

Microsoft tarafından sunulan ücretsiz bulut depolama servisidir.

Eski adı SkyDrive , yeni adı OneDrive dir.

Windows için OneDrive bilgisayarınızdan OneDrive’a erişmenin en kolay yoludur.

OneDrive’ı yüklediğinizde, bilgisayarınızda bir OneDrive klasörü oluşturulur. Bu klasöre yerleştirdiğiniz her şey, bilgisayarlarınızla (PC veya Mac) onedrive.live.com arasında otomatik olarak eşitlenir ve böylelikle en son dosyalarınıza neredeyse her yerden erişebilirsiniz.

Bir konumda dosyaları eklediğiniz, değiştirdiğiniz veya sildiğiniz de, diğer tüm konumlar da güncelleştirilir.

Dosyalarınızı ve fotoğraflarınızı OneDrive bulut depolamasıyla saklayarak bunlara istediğiniz her cihazdan ulaşabilirsiniz.

İnternet bağlantınız varsa nerede olursanız olun tüm cihazlarınızdaki belgelere, dosyalara ve fotoğraflara gittiğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.

Dosyalarınızı ve fotoğrafları sizin belirleyeceğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz. İsterseniz ailenizle isterseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Paylaşırken sadece bağlantı yoluna sahip olan kişiler o dosyayı görebilir onun dışında kimse dosyalara erişemez. İstediğiniz zaman paylaşımı durdurabilirsiniz.

Office dosyaları ve belgeler üzerinde gerçek zamanlı olarak ekip ile birlikte çalışabilirsiniz. Dilerseniz dosyalar üzerinde kullanıcıların erişimini kısıtlayabilirsiniz. Örneğin sizin kısıtladığınız bir dosyaya sadece görüntüleme yetkisi vererek dosyayı gören kişilerin düzenleme yetkisini sınırlandırabilirsiniz.

Dosyalar OneDrive’da yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle veri kayıplarını tamamen ortadan kaldırın.

Hassas dosyaların yanı sıra ehliyetinizin ve pasaportunuz gibi önemli ekran görüntülerini ayrı bir kasada tutarak yüksek güvenlikli bir şekilde koruma sağlayabilirsiniz. Kasa özelliği sayesinde hassas bilgilerinizi sakladığınız yere erişebilmek için ek güvenlik önlemlerinden geçmek zorundasınız. Kasa özelliği ile kişisel verileriniz güvende kalır.

OneDrive ile Dosya şifreleme, Kişisel Kasa, virüs tarama, şüpheli etkinlik izleme, fidye yazılımı koruması özellikleri sayesinde bulut üzerinde saklanan verileriniz güvende kalır.

Telefonunuzda ki video, görsel ve dosyalarınızı OneDrive üzerine yükleyerek cihazlarınızdaki hafıza sorununu giderebilirsiniz. OneDrive sayesinde mobil cihazlarınızda yer sorunu yaşamazsınız.

Telefonunuzda gerekli ayar ve izinleri vermeniz durumunda çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak OneDrive yedekleyebilirsiniz.

Kağıt belgeleri, faturaları, kartvizitleri ve basılı fotoğrafları vb. belgeleri uygulama içerisinde ki özelliği kullanarak kolay bir şekilde tarayabilirsiniz.

Ev ve İşletmeler için farklı paketleri mevcuttur.

Ev kullanıcıları için 5 GB depolama alanını ücretsiz vermektedir. Daha fazla depolama alanına sahip olmak için paket satın almanız gerekiyor.

Ayrıca düzenli kullanıcılar için Bağlılık bonusu olarak 10 GB ilave depolama alanı da veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir