Ücretsiz İngilizce Usec.at 5 MB
16.07.2013 01.04.2022

Rootkit zararlıları belki de en tehlikeli zararlılar sayılabilir. Sisteminizde yerleşip hiç bir şey yokmuş süsü verirler ve sonra…

Radix AntiRootkit benzeri birçok yazılım gibi bu Rootkit zararlılarını öncelikle tespit etmeyi amaçlıyor, zaten rootkitlerin amacı tespit edilememek.

Bu amaç için Radix sofistike metotlar kullanıyor, rootkitler tarafından düzenlenmiş sürücüleri, çalışan süreçleri bulup, onarabiliyor, gizli süreç ve dosyaları açığa çıkarabiliyor.

Kilitli ve kaldırılamayan süreç ve dosyaları silebiliyor, gizli registry kayıtlarını gösterebiliyor

Rootkit’ler, kullanıcı adları ve şifreler, e-posta mesajları ve hatta kelime işlem belgeleriniz dahil olmak üzere tuş vuruşlarınızı kayıt altına alarak Bilgisayar korsanlarına ileten kötü niyetli yazılımlardır. Radix AntiRootkit bu tür yazılımların önüne geçerek Bilgilerinizi korur.

Gelişmiş metodolojiler kullanarak Rootkit’leri algılar ve kaldırır. Rootkit’ler tarafından değiştirilen sürücüleri algılar ve onarır. “Kilitli” veya “kaldırılamayan” işlemlerin ve dosyaların kaldırılmasına izin verir. Gizli Kayıt Defteri Anahtarlarını gösterir. Gelişmiş Rootkit Algılama yetenekleri için İçe Aktarma Adres Tablosunu (IAT) gösterir. Deneyimli kullanıcılar için hem komut satırı modunda hem de normal kullanıcılar için grafiksel bir araç olarak çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.