Ücretsiz Türkçe Gabor Horvath 47 MB 199
10.10.2013 07.11.2022

Raw Therapee: Açık Kaynak Kodlu Gelişmiş Resim Düzenleme Programı

Raw Therapee, JPEG, BMP, TIFF ve PNG gibi birçok görüntü biçimi destekleyen oldukça gelişmiş, ücretsiz ve Türkçe bir görüntü (resim-fotoğraf) düzenleme programıdır.

Görüntü dosyaları üzerinden kırpma, yeniden boyutlandırma, döndürme, çevirme gibi temel düzenleme işlemlerinin yanında; keskinlik, kontrast, renk düzenleme gibi birçok ayarlamaları yapmanızı ve çeşitli filtreler uygulayabilmenizi sağlıyor.

Program dijital görüntülemenin nasıl çalıştığına dair anlayışlarını genişletmek isteyen yeni meraklılardan profesyonel fotoğrafçılara kadar değişen kullanıcıları hedef alıyor.

RawTherapee, harika fotoğraflar çekmeniz ve yaratıcılığınızı sergilemeniz için güçlü bir hepsi bir arada araç takımı sunuyor.

Program ile Tahribatsız, 32 bit (kayan nokta) işleme motoru, modern demosaicing algoritmaları ile birlikte gelişmiş renk + detay düzenleme ve ham dosyalarınızdan (Yüksek Dinamik Aralık DNG dahil) en yüksek kalitede görüntüler geliştirmek ve işlemek için oldukça kullanışlıdır.

Çok kareli ham dosyalarla çalışma, karanlık kare çıkarma, düz alan düzeltme ve sıcak/sıcak/ ölü piksel düzeltme oldukça kolay hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir