Ücretsiz Türkçe Screenpresso 17 MB 195
05.07.2020 01.04.2022

Screenpresso kullanımı kolay Türkçe Ekran Görüntüsü alma programıdır.

Program sayesinde ister Ekran görüntüsü alın isterseniz Video olarak ekranınızdaki işlemleri kaydedin.

Programın oldukça gelişmiş özellikleri bulunuyor. Ekran görüntüsü aldığınızda görüntü üzerinde numaralandırma, ok işaretleri ile belirtme, nesne bulanıklaştırma, kesme, boyutlandırma, ve boyama ile işaretleme işlemlerini yapabiliyorsunuz. Programı kurduktan sonra ekran görüntüsü almak için klavyenizdeki PrtScn tuşunu kullanmanız yeterli.

İsterseniz sistem tepsisinden veya monitörün üst-orta kısmında mouse bekleterekte programı başlatabilirsiniz. Ekranın istediğiniz bir bölümünü hassas bir şekilde ekran görüntüsü olarak kaydedebilirsiniz.

Ayarlar menüsünden programı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Örneğin alınan her görüntüye belirlediğiniz kalınlıkta ve renkte çerçeve ekleyebilirsiniz.

Screenpresso alınan ekran görüntülerini oluşturduğu kendi klasöründe tutuyor. Burada biriken görüntüleri toplu yada tek tek sürükleyerek taşıma işlemi yapabiliyorsunuz. Bu da sık sık ekran görüntüsü almak zorunda kalan kullanıcılara inanılmaz bir hız kazandırıyor.

Dilerseniz video kaydı da yapabilirsiniz. Ayarlar kısmından kayıt özelliklerini ayarlayabilirsiniz. Ayarlar kısmında imleç vurgulama, belirli bir alanı belirleme, Ses kaydını aktif yada pasif hale getirme, Sistem seslerini kaydetme yada kayıt dışı bırakma gibi birçok özelliği bulunuyor.

Ekranın tamamını veya bir kısmını video kaydına alabilirsiniz. Kayırları direkt MP4 formatında çıktı alabiliyorsunuz.

Video kaydı için YouTube veya farklı platformlar için özelleştirilmiş kayıtlar oluşturabilirsiniz. Çözünürlük ayarı yapabilirsiniz. Hafif bir program olduğu için sistemi yormayan ama oldukça başarılı bir program.

Screenpresso Türkçe dil desteğine sahip ayrıca birçok dili de destekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir