Ücretsiz İngilizce Vito 271 MB 226
10.08.2022 10.08.2022

Star Walk 2 gökyüzünün haritasını sunan bir uygulamadır.

Uygulama sayesinde gökyüzünde bulunan yıldızların, galaksilerin, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin konumlarını görebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Takım yıldızlarını ve Yıldızları GPS konumuna göre size göstermesini sağlar.

Uygulamayı iyi şekilde kullanmak için konum erişimini açmanızı öneririz. Konum bilginizi açtıktan sonra uygulamayı açın ve gökyüzünde merak ettiğiniz yıldıza doğru telefonunuzu kaldırın. Uygulama telefonunuzu doğrulttuğunuz yıldızın adını ve hangi takım yıldızı ailesine ait olduğunu gösteren bir harita çıkartacak karşınıza. Daha detaylı bilgi almak isterseniz ekranda tespit ettiğiniz yıldızın üzerine tıklayın. Uygulama yıldız hakkında uzaklık, sıcaklık, kütlesi ve Dünyaya göre yer çekimi farkını içeren bir bilgi ekranını size gösterecek.

Uygulama ilk açıldığında ve konum aktif edildiğinde size ufuk çizgisini ve gözle görülebilecek yıldızları ve de Gezegenimizin diğer yarısından görülebilecek yıldız haritalarını da göstermektedir. Konumu aktif ettikten sonra ekranın sağ üst köşesinden GPS konumlandırmayı aktif etmeyi unutmayın.

Uygulama gezegenlerin, güneşin ve ayın hangi ufuk çizgisinden doğup batacağını ve anlık konumunu da göstermektedir.

yıldızları gösteren uygulama

Geniş bir ayarlama seçeneği sunan uygulama sayesinde takım yıldızlarının haritasını kapatıp sadece yıldızların yerini ve bilgilerini de görebilirsiniz.

Gök yüzünde daha fazla yıldız görebilmek için şehir ışıklarından uzak bir yerde kullanmayı unutmayın. Işıksız bir ortamda daha fazla yıldız görülebiliyor ve Star Walk 2’yi kullanmak daha zevkli hale geliyor. Yeterince ışıksız bir ortamda bakmanız durumunda samanyolu galaksisini de görebilirisiniz.

Ekranın sol yanında ışık ayarları yaparak sizin görebileceğiniz yıldız sayısına gör karartma veya parlatma yaparak ekranı en iyi konuma getirebilirsiniz.

Astronomik verilere göre binlerce yıldız hakkında bilgiler sunan uygulama gökyüzü meraklılarının vazgeçilmezi olabilir. Uygulama ile meteor yağmuru, asteroit, derin gökyüzü nesnesi, nebula ve galaksileri görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir