Ücretsiz Türkçe Wireshark 78 MB 209
08.09.2022 08.09.2022

Wireshark dünyanın en iyi ağ protokolü analizatörlerinden biridir.

Ağınızda neler olup bittiğini en ince detaya kadar izleyip takip edebilirsiniz. Wireshark dünya genelinde ağ uzmanlarının katkıları ile geliştirilmektedir.

Gerald Combs tarafından 1998’de başlatılan projenin ürünü olan Wireshark günümüzde yaygın olarak kullanılan en iyi ağ analiz programlarından biridir.

Her zaman yenileri eklenerek yüzlerce protokolün derinlemesine incelenmesi sağlar. Canlı yakalama ve çevrimdışı analiz sayesinde ağ üzerinde ki trafiği izler. Standart üç bölmeli paket tarayıcısı sayesinde bütün protokolleri destekler. Çoklu platform: Windows, Linux, macOS, Solaris, FreeBSD, NetBSD ve diğer birçok sistem üzerinde çalışır. Yakalanan ağ verilerine bir GUI aracılığıyla veya TTY modu TShark yardımcı programı aracılığıyla analiz eder.

wireshark

Pek çok farklı yakalama dosyası formatını okuyup yazabilir: tcpdump (libpcap), Pcap NG, Catapult DCT2000, Cisco Secure IDS iplog, Microsoft Network Monitor, Network General Sniffer® (sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış), Sniffer® Pro ve NetXray®, Network Instruments Observer , NetScreen snoop, Novell LANalyzer, RADCOM WAN/LAN Analyzer, Shomiti/Finisar Surveyor, Tektronix K12xx, Visual Networks Visual UpTime, WildPackets EtherPeek/TokenPeek/AiroPeek ve diğerlerini Gzip ile sıkıştırılmış yakalama dosyaları anında Wireshark ile açabilirsiniz.

Canlı veriler Ethernet, IEEE 802.11, PPP/HDLC, ATM, Bluetooth, USB, Token Ring, Frame Relay, FDDI ve diğerlerinden (platformunuza bağlı olarak) okuyabilir.

IPsec, ISAKMP, Kerberos, SNMPv3, SSL/TLS, WEP ve WPA/WPA2 dahil olmak üzere birçok protokol için şifre çözme desteği sunar.

Hızlı, sezgisel analiz için paket listesine renklendirme kuralları uygulanabilir bu da analiz işinizi kolaylaştırır.

Çıktı XML, PostScript®, CSV veya düz metne aktarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir