Ücretsiz Türkçe AGSoft Yazılım 1.4 MB 156
11.10.2013 01.04.2022

 

Program Kasım 2012 döneminden itibaren SGK beyannamelerde de çalışan meslek kodlarının girişinin zorunlu hale getirilmesi nedeniyle hazırlanmıştır. Amacımız AGSoft Personel Bordro Takip müşterisi olmasa dahi kullandıkları programlara veya personellerini takip ettikleri Excel dosyalarına kolay ve doğru girişi yapmalarını sağlamaktır.

Kullanımı:

Arama yapmak son derece basittir. İlk kutucuğa kelime girişi yapıldığında meslek adları otomatik olarak taranıp getirilir. Aynı anda birden fazla kelime araması yapılmak istenirse ikinci kutucuğa da kelime girilir. İkinci kutucuğa girilen kelime ile birinci kutucuğa girilen kelimenin meslek adında geçmesi isteniyorsa “VE” seçeneği seçilir, eğer iki kutucuğa girilen kelimelerden herhangi birisi varsa getirilmesi isteniyorsa “VEYA” seçeneği seçilir.

Seçilen Mesleğin Kopyalanması

Seçilen meslek üzerinde iken farenin sağ tıkı tıklanırsa gelen menü ile istenilen işlem yapılabildiği gibi seçilen meslek üzerinde aşağıdaki kısayollarla da seçme işlemi yapılabilir.

Ctrl C Tuşlarına birlikte basılması ile meslek kodu kopyalanır.

Ctrl B Tuşlarına birlikte basılması ile meslek adı kopyalanır.

Ctrl T Tuşlarına birlikte basılması ile meslek kodu ve adı birlikte kopyalanır.

F1 Tuşuna basılarak meslek kodu ve adı mesaj olarak görüntülenir.

Seçilen Mesleğin Başka Alana (Başka Programa veya Excel vb. dosyalara) Taşınması

Seçilen meslek yukarıdaki açıklamalara göre kopyalama işlemi yapıldıktan sonra farenin sağ kliki ile çıkan menüden “Yapıştır veya (Paste)” seçenekleri ile veya Ctrl V tuşlarına birlikte basılması ile yapıştırılır.

Kullanılan Tuşlar ve Anlamları

ARA: Girilen kelime/kelimelere göre aramayı yapar.

KOPYALA: Üzerinde bulunulan meslek kodu kopyalar.

YENİ ARAMA: Aranacak kelimeleri siler ve tüm dosyayı getirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir