Demo Türkçe MakroCell Yazılım 82 MB 154
11.10.2013 01.04.2022

BarkodSis Perakende Satış Barkod Programı Özellikleri

BarkodSis barkod programı perakendeciler için geliştirilmiş kullanımı kolay bir iş yönetim çözümüdür. Hediyelik Eşya, Bahçe Malzemeleri, Sağlık, Gıda, Market, Büfe, Mücevher, Spor Malzemeleri gibi farklı iş kollarında kullanılmaktadır.

Perakende satış yapan işletmelerin satış noktalarında kullanmaları için geliştirilmiş olan BarkodSis programı, satış odaklı çalışan işletmelerde bilgisayar tecrübesi olsun, olmasın herkes tarafından kullanılabilen bir uygulamadır.

Her satış sonunda isterseniz müşterinize resmi değeri olmayan alışverişine ait bilgi fişi vermenizi sağlar.

Yetkilendirme özelliği ile farklı kullanıcılar tanımlanarak vardiyalı çalışan işletmelerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Satışını yaptığınız ürünlerin stok kartlarının tanımlandığı bölümdür. Ürünün temel bilgileri ve ürün fotoğrafları bu ekranda tanımlanmaktadır.

Stoklarınızda barkodsuz ürünleriniz varsa BarkodSis programında tek düğmeye basarak bu ürünlere barkod tanımlayabilir, bu barkodlar için ister laser ister termal yazıcılar ile toplu barkod etiket baskısı alabilirsiniz.

BarkodSis programı EAN-8, EAN-13, UPC-A, UPC-E, IMEI, CODABAR, CODE-39, CODE-128, KİLOGRAMLI BARKOD tipleri ile çalışabilir, bu barkod tipleri için barkod etiket basabilirsiniz.
Hareketler düğmesini kullanarak ürüne ait tüm alım ve satış hareketleri tek ekranda görebilirsiniz.

Kayıt Bilgisi düğmesini kullanarak her stok kartının kimin tarafından oluşturulduğunu ve en son kimin tarafından güncellendiğini tarihi ve saati ile birlikte görebilirsiniz.
Tanımlamış olduğunuz stok kartlarında istediklerinizin hızlı satış ekranında satış tuşu olarak gözükesini sağlar, bu tuşlara tıklayarak veya dokunarak satış yapabilirsiniz. Özellikle barkodu olmayan ve barkod yapıştırılamayacak olan ürünler için kullanılan bir özelliktir. Tuşlar üzerinde isterseniz ürün adları ya da resimlerini gösterebilirsiniz.
Kolay satış ekranıdır. Alışveriş yapan müşterinizin kasaya getirdiği ürünlerin barkodlarını okutarak satış sepetinde listelenmesini sağlarsınız. Barkodunu okuttuğunuz her ürünün bilgilerini ekranda görebilir hemde Satış toplam tutarını izleyebilirsiniz.

Yetkisi olan kullanıcılar ister parasal ister yüzdesel indirim uygulayabilir. Satış sonunda müşteriden alınan parayı yazarak, geri verilecek para üstünü hesaplatabilirsiniz.
Yapılan satışları Nakit Satış veya Kredi Kartı olarak sonlandırabilirsiniz. Bu sayede gün sonunda ne kadar nakit ne kadar kredi kartı ile satış yapıldığını izleyebilirsiniz.
Her satış sonunda isterseniz resmi değeri olmayan bilgi fişi yazdırabilirsiniz.

Hızlı satış ekranında gerçekleştirilen satış ve satış iade işlemlerinin tutulduğu bölümdür. Gerekli durumlarda yetkisi olan kullanıcılar bu satışlar üzerinde düzeltme ve silme yapabilmektedir.
İstenirse ürün alımlarını işlemler bölümünden giriş yapabilir, bu sayede hangi tarihlerde ne kadar ürün satın alındığını görebilirsiniz.

Kayıt Bilgisi düğmesini kullanarak her işlemin kimin tarafından oluşturulduğunu ve en son kimin tarafından güncellendiğini tarihi ve saati ile birlikte görebilirsiniz.
Günlük serbest piyasa döviz kurlarının BarkodSis programına aktarılmasını sağlar. Bu sayede hızlı satış ekranında Satış toplam tutarının hemen altında Dolar, Euro ve Sterlin olarak satış tutarı gösterilir. Özellikle tatil bölgelerinde farklı para birimleri ile satış yapan işletmeler için eklenmiş bir özelliktir.

BarkodSis programında güncel kdv oranları tanımlı gelmektedir. Oranların yeniden belirlenmesi veya Türkiye dışında K.K.T.C gibi farklı yerlerde kullanıldığında bu ekrandan kdv oranları değiştirilebilir.

Stok kartları giriş ekranından da ulaşılabilen bu bölümler kullanılar ürün ölçü birimleri ve ürün marka adlarının tanımlamalarının yapıldığı bölümdür.
Bu tanımlamalar stok kartlarında kullanılacağı için özellikle arama ve filtreleme işlemlerinde kullanıcının istediği kayıtlara ulaşmasında yardımcı olmaktadır.
Bilgisayar bağlantılı teraziler ile kullanılması mümkündür. Satılan ürüne ait gramaj bilgisi otomatik olarak alınır. Bu sayede tartılı ürünleri sadece terazi üzerine koyarak satışını yapmak mümkündür.

Barkodlu terazi kullanan işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Kilogramlı ürünler ile çalışan işletmelerde ürün barkodu okutulduğunda ürün miktarının otomatik olarak barkod etiketinden okunarak miktar alanına aktarılması sağlanır.

Barkodsuz terazi kullanan iş yerleri içinse Parametreler bölümündeki “Satışda Ağırlık Ölçülü Artikelde Fiyat/Miktar Bilgisini Kullanıcı Girsin” seçeneği aktif edilerek kilogramlı bir ürün barkodu okutulduğunda kullanıcıya gramaj değerini girmesini sağlayan bir pencere açılmasını sağlamaktadır.

BarkodSis programında Digi SM300 ve Perkon LS 2615E teraziler için ürün transfer özelliği mevcuttur. Diğer teraziler için de ürün transfer özelliği eklenebilmektedir.

Ürünler bölümünde tanımlamış olduğunuz stok kartlarına barkod etiket baskısı yapmanızı sağlar. Bu sayede başka bir barkod programı ihtiyacı olmadan ister termal barkod yazıcıdan ister lazer yazıcıdan barkod etiketler basabilirsiniz.

Laser yazıcı ile barkod baskı imkanıda sunun BarkodSis, tanımlı yüzlerce etiket formatını kullanımınıza sunmaktadır. Kırtasiyelerden temin edebileceğin A4 boyutundaki yapışkanlı etiketler üzerine seri bir şekilde Ürün Adı, Satış Fiyatı, Kdv Orana ve Barkodunu yazdırabilirsiniz.

Termal yazıcı ile barkod baskı imkanıda sunun BarkodSis, tanımlı yüzlerce etiket formatını kullanımınıza sunmaktadır.

Ürünler ekranında tanımlamış olduğunuz stok kartlarında yer alan satış fiyatlarını bu ekranı kullanarak toplu olarak değiştirebilirsiniz. Değişiklikler Yüzdesen ve Tutarsal olarak yapılabilmektedir.

Filtreleme düğmesi kullanılarak örneğin seçeğiniz bir marka altındaki tüm ürünlere  veya 5 tl gib zam veya indirim yapabilirsiniz.

İşlemler bölümünde biriken satış, satış iade ve alım işlemlerini istediğiniz zaman toplu olarak silmenizi sağlar. Toplu silme işlemi stok miktarlarını etkilemeden sadece seçecek olduğunuz işlem türlerine ait kayıtları silecektir.

Hızlı satış ekranında ihtiyaçlarınıza göre ayarlamar yapmanızı sağlayan bölümdür.

Programı birden fazla kullanıcı paylaşacak ise bu bölümden farklı kullanıcılar ve şifreler tanımlayabilir, tanımlanan her kullanıcının programın hangi bölümlerine erişebileceğini ve hangi işlemleri yapabileceğiniz belirleyebilirsiniz.

MAKRO kullanıcısı ana kullanıcıdır. Parolasını değiştirebilirsiniz ancak bu kullanıcıyı silemez ve yetki tanımlaması yapamazsınız. Bu nedenle MAKRO kullanıcı şifresinin sadece tarafınızdan bilinmesi güvenlik açısından önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir