Ücretsiz Türkçe Teknosınav 5 MB 1310
16.07.2013 06.05.2022

Okulları, sınıfları, grupları yarıştırmak için kullanabileceğiniz, oldukça sade ve anlaşılır yapıda bir programdır. Projeksiyonla duvara yansıtarak veya ekran çoklayıcı masalarda kullanılabilir. Bir bilgi yarışmasında, görsellik ve kaliteyi en üst seviyede tutabileceğiniz bu programla, teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak doğabilecek karışıklıkları engellemiş olacaksınız.

Ayrıca özellikle bu program için üretilmiş, masalara özel butonlar ve elektronik sistem de mevcuttur, bu sistemle yarışmacıların cevaplarını kağıda yazarak süre bitiminde havaya kaldırmaları yerine, önlerindeki A B C D E butonlarından birine basmaları yeterlidir. Süre bitiminde butonlar etkisiz hale gelecek ve yarışmacı cevapları ekrana yansıyacaktır.

“Yarışma tanımlama”, “Soruları düzenle” ve “Yarışmayı başlat” şeklinde üç bölümden bu programın sahip olduğu fonksiyonlar :

1) Yarışma Tanımlama:

Yarışmanın adı
Soru sayısı
Puanlama biçimi (her soru eşit puan veya sabit puanın doğru cevaplayanlar arasında paylaştırılması)
Toplam kaç masa olduğu (maksimum 8 masa)
Masaların isimleri
Cevap şıkları adedi (A B C D E)
Gong sesi
Sürenin başlamasından bitimine kadarki sürede arka fon müziği

2) Soruları Düzenle (her soru için):

Kaç puan olduğu
Saniye olarak süresi
Soru (istenilen renk, font, boyut)
Cevap şıkları (istenilen renk, font, boyut)
Sorunun doğru cevabı
Toplu puan veya süre atama
Soruları kategorize etme
Yer değiştirme, düzenleme, silme

3) Yarışmayı başlat:
Ekranda görsel olarak soru, cevap şıkları, sorunun puanı, süresi yer alır ve tüm işlevler klavye tuşlarıyla yürütülür. Kullanılabilecek tuşlar ve görevleri şu şekildedir; Sonraki soru – Önceki soru / süreyi başlat (gong sesi ile süre başlar ve arka fon müziği çalışır) * süreyi sona erdir (gong sesi ile) A B C D E veya 1 2 3 4 5 tuşları ile yarışmacı cevapları hızlı giriş yapılır.

INS tuşu doğru cevabı gösterir. (Doğru cevap gösterildikten sonra soruyu bilen yarışmacıların puanı otomatik olarak verilir. P tuşu ile puan grafiği ile sorular arasında geçiş yapılır.

İstenilen herhangi bir anda P tuşuna basıldığında otomatik olarak oluşan puan grafiği karşımıza gelir, bu ekranda ayrıca yarışmacıların tüm sorulara vermiş oldukları cevaplar bir tablo olarak ta yer alır. Yine aynı şekilde P tuşu ile sorular ekranına geri dönülür. ESC tuşu ile yarışma ekranından çıkış yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir