Ücretsiz İngilizce blender.org 231 MB 111
20.07.2013 08.09.2022

Blender, 3 boyutlu modelleme, animasyon ve interaktif tasarımlar için geliştirilmiş bir programdır.

Geliştirmiş olduğunuz modeller üzerinde gelişmiş değişiklikler yapmanıza imkan sağlar. Model üzerinde Ekle / Sil , Yoğunluk , Tarak , Snake Hook Pinch , Puff , Smooth ve Slide düzenlemeleri yapabilirsiniz. Geometri Düğümleri ile deforme edilen eğrilerin üzerine şekil verebilirsiniz. EEVEE ve Döngüleri desteklemektedir. Program Eğriler şekillendirme modu, kontrol noktalarını veya eğrileri seçmeyi desteklemektedir.

X, Y, Z eksenlerinde simetri desteği sayesinde model üzerinde rahatlıkla kontrol sağlayabilirsiniz. Yeni UV Unwrap ve Pack UV Islands düğümleri, Geometri Düğümlerini kullanarak UV haritalarını prosedürel olarak oluşturma ve ayarlama imkanı sağlamaktadır. İmkansız labirentler, yıldırım, büyüyen bitki örtüsü ve çok daha fazlasını kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

olan Blender GNU GPL lisansı ile dağıtılıyor. Ayrıca tüm işletim sistemleri için ayrı ayrı hazırlanmış versiyonları da bulunuyor.

Tüm büyük işletim sistemlerinde desteği sağlanan ve GNU lisanslamasıyla her türden kullanıcıya özgür bir ortam sağlayan bu alternatif yazılım, üç boyutlu gerçek modellemeler yapabileceğiniz, karmaşık görünmesine rağmen kısa süre içerisinde rahatlıkla kullanabileceğiniz, profesyonel benzerlerini aratmayan bir araç.

Blender programı ile yapılan filmler bile bulunmakta. Örnek bu filmi http://www.elephantsdream.org adresinden izleyebilirsiniz. Yazılım bu kadar kapsamlı ve gelişmiş özelliklere sahipken size yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir alan sunuyor. Farklı ışıklandırma etkileriyle çok güzel işler çıkarabileceğiniz bu programda sisteminizin hızında da hiçbir yavaşlama hissetmeyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir