Ücretsiz Türkçe Bytedance 75 MB 381
23.07.2021 06.09.2022

CapCut oldukça gelişmiş bir video düzenleme uygulamasıdır.

Uygulama CapCut sayesinde bir video üzerinde temel seviyede video yavaşlatma, hızlandırma, kesme, bileştirme, tarsine çevirme işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar.

Android tarafında şu an itibariyle 100 Milyon Apple tarafında şu an 16 bin yorum almış bir uygulama. Bu da CapCut video düzenleme uygulamasının ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

Videoların belirli bir yerini veya tamamını yavaşlatabilirsiniz. Uygulama içerisinden düzenlemek istediğiniz videoyu açın ve istediğiniz kısmına hız düzenlemesi uygulayın. İster videoyu yavaşlatın isterseniz dilediğiniz yerini saniye bazında düzenleyerek hızlandırın.

En eğlenceli özelliklerden biride istediğiniz bir videoyu tarsine çevirebilirsiniz. Böylelikle eğlenceli videolar hazırlayabilirsiniz. Örneğin bir yerden bir şeyin düşme videosunu tarsine çevirerek sanki yukarı çıkıyormuş izlenimi verebilirsiniz. Bu konuda hayal dünyanızı kullanarak eğlenceli ve ilgi çekici videolar hazırlayabilirsiniz.

Gelişmiş Bilgisayarlarda ki video düzenleme programlarına göre oldukça başarılı bir video düzenleme uygulamasıdır CapCut.

Kullanım kolaylığı sayesinde özel bir çaba sarf etmenize gerek kalmamaktadır. Videolarda istenmeyen kareleri detaylı bir şekilde kesebilirsiniz. Gereksiz gördüğünüz yerleri video içerisinden keserek çıkarabilirsiniz. Kesme işleminden sonra toplam video süresini görerek planlama yapabilirsiniz. Kara kara düzenleme imkanı sunan uygulama ile en ince detayına kadar hassas bir kesme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı videoları uygulama içerisinde birleştirerek yeni bir içerik hazırlayabilirsiniz. Dilediğiniz kadar videoyu bir araya getirebilirsiniz. Birleştirmek istediğiniz videoları istediğiniz sıraya göre birleştirerek düzenleme yapabilirsiniz.

Videolar üzerine gelişmiş filtreler ve efektleri ekleyebilirsiniz. Çeşitli çıkarmalar ve filtreler sayesinde videolarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Yazılar ekleyebilirsiniz. Renk ve ton düzenlemesi yapabilirsiniz. Videolara müzik yada istediğiniz bir ses doyasını ekleyerek birbirinden ilginç videolar hazırlayabilirsiniz. Kendi özel ses kütüphanesi sayesinde telif sorunu yaşamadan istediğiniz ses dosyasını videolarınızda kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz videoları uygulama içerisinden diğer platformlarda paylaşabilirsiniz.

En popüler çıkartmalar ve yazı tipleri videolarınızı tam olarak ifade etmenizi kolaylaştırır. Yazı ve çıkartmalarınızı videonun istediğiniz yerine konumlandırabilir boyut ayarlaması yapabilirsiniz.

Normalde bu tür işlemleri Bilgisayar programları ile daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir fakat CapCut uygulaması da tüm bu işlemleri telefonda kolay bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir