Ücretsiz Türkçe Melsoft 97 MB 66
22.07.2021 01.04.2022

Oyunun hikayesinde kendi kabilesinin yaşadığı adada yanardağın patlaması sonucu Bruce, Eva ve çocukları başka bir ıssız adaya geçerek hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Oyunda sıfırdan yeni bir yaşam kurmaya başlıyorsunuz. Odun toplama, tarım yapma, taş işleme ile gelişiyor ve her aşamada seviye atlayarak yeni yeni ürünler ekleyebiliyorsunuz.

Belirli bir seviyeye ulaşınca Bal adası gibi farklı adalara geçiş yaparak oradan da ihtiyacınız olan eşyaları edinebiliyorsunuz.

Her gelişim de  binalarınızın seviyelerini yükseltmek zorundasınız. Adada bulamayacağınız ürünleri belirli aralıklarla adaya ziyarete gelen tüccardan almanız gerekiyor.

Odun, Taş ve Yetiştirdiğiniz tarım bitkilerinden tüccara vererek ihtiyacınız olan diğer eşyaları alabiliyorsunuz.

Oyunun belirli bir seviyeden sonra sıkıcı olmasının önüne geçmek için farklı adalarda ki görevleri de yerine getirme imkanı sunulmuş.

Farklı adalara geçiş yaptığınızda yollar kapalı bir şekilde sizi karşılıyor. Belirli bir enerji karşılığında yolları açarak yol üstünde sizi bekleyen ödüllere ulaşıyorsunuz. Farklı adalarda farklı teknolojileri geliştirerek sıfırdan başladığınız hayatı ilerletiyorsunuz.

Oyun içerisinde Bruce, Eva ve çocuklarına farklı farklı görevler veriliyor ve onlar adına görevleri siz yerine getiriyorsunuz. Oyunun bazı aşamalarında size sorular soruluyor ve o sorulara verdiğiniz cevaba göre oyun ilerlemeye başlıyor.

Oyunda bütün etkinlikleri çözene kadar size kılavuzlar yardımcı oluyor. Yeni bir üretim yapmanız gerektiğinde yada yeni seviyelere ulaşmanız gerektiğinde kılavuz size yardımcı oluyor.

Oyun içerisinde yeni yapılar ve tarım arazileri yaptıkça alanınız daralıyor. Yeni alan açmak için enerji karşılığında taş ve ağaçları keserek yeni yerler açıyorsunuz. Kesilen ağaç ve parçalan kayalar bazen size yeni ödüller sunuyor.

Gelişen yerleşim yerinizi yeni süslü eşya ve heykellerle süsleyebiliyorsunuz. Adanızı süsleyecek yapıları kullanabilmek için enerjinizden ve taş, odun gibi birikimlerinizden vermeniz gerektiğini unutmayın.

Adada yeni yerler açabilir ilerleyen aşamalarda yapılarınızın yerini değiştirerek daha güzel ve planlı bir yerleşim yeri elde edebilirsiniz.

Taş ve Odun üretiminin yanı sıra ilk evrede tek çeşit ürün üretebiliyorsunuz. Seviye olarak ilerledikçe ürün çeşitliliğiniz artıyor. Bu gelişimin yanı sıra deponuzu da düzenli olarak geliştirmeniz gerekiyor.

Oyunda dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda üretilen ürünlerden ada da bulunan aileye sofra kurmalı ve onları yemeğe çağırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir