Ücretsiz Türkçe Google 190 MB 336
18.05.2022 18.05.2022

Google Fotoğraflar, Bilgisayar, telefon ve Tabletinizde yer alan fotoğrafları ve videoları organize ederek saklamanızı sağlayan bir uygulamadır.

Google’ın resmi uygulamasıdır bu nedenle Android cihazlarda varsayılan bir şekilde ön yüklü olarak gelir. Google Fotoğraflar yapılan güncellemeler ile her geçen gün yeni özellikler kazanmaktadır. Uygulama sayesinde fotoğraf ve videolarınızda bir takım temel düzenlemeler yapabilirsiniz. Fotoğraflarınıza kırpma işlemi yapabilirsiniz. Ekolaj düzenlemesi yapabilirsiniz. İçeriğe duyarlı filtreler uygulayabilirsiniz. Işığı ayarlayabilir ve diğer temel işlemleri yapabilirsiniz.

Uygulama bulut üzerinden senkronize bir şekilde de çalışabilmektedir. 15 GB depolama alanı sayesinde fotoğraf ve videolarınızı Google Drive alanına yedekleyebilirsiniz. Senkronizasyonu açarsanız eğer çektiğiniz her fotoğraf ve video otomatik olarak Google Drive aktarılır. Böylelikle cihazınızda medyanızı tutmak zorunda kalmazsınız. Telefonunuzda hafıza sorunu yaşamazsınız. 15 GB depolama biriminin dolamsı durumunda uygun fiyata yeni depolama birimleri alabilirsiniz. Yedekleme işlemi orijinal kalitede ve yüksek kalite de yedeklenir. Video ve fotoğraflarda herhangi bir kalite/piksel düşüşü yaşamazsınız.

Görsellerinizi bulut üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz. Otomatik albüm oluşturma özelliği sayesinde örneğin bir gezi de çektiğiniz fotoğraflar otomatik olarak ayrı bir albüm oluşturulur. Dilerseniz bu albümü arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

En güzel özelliklerinde biri de fotoğraflar içerisinde isim ve nesne araması yapabilirsiniz. Bunun için fotoğrafları tek tek etiketlemenize gerek yoktur. Örneğin binlerce fotoğraf içerisinde “kedi” diye arama yaptığınızda kedi görsellerinin yer aldığı fotoğrafların listelendiğini görebilirsiniz.

Google Fotoğraflar rakiplerine göre oldukça hızlı bir uygulamadır. Medya dosyalarının listelenmesinde, aktarılmasında ve görsel içinde arama yapıldığında hız sorunu yaşamazsınız.

Çekilen fotoğrafların gün gün, ay ay, yıl yıl olacak şekilde listelenmesini sağlayabilirsiniz. Her uygulama için ayrı bir klasör oluşturarak karşılıklılığın önüne geçer. Arşivleme düzenini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Reklam gösterimi yoktur.

Google Lens uygulama içerisinde tümleşik olarak gelir. Lens özelliği sayesinde çektiğiniz, yüklediğiniz yada bir fotoğrafta yer alan nesneyi Google arama motorunda arayarak bulabilirsiniz.

Google Fotoğraflar Yer Aç özelliği sayesinde gereksiz dosyaları kolaylıkla temizlemeyerek cihazınızda yer açabilirsiniz. Bu kısımda çift dosyaları da görerek gereksizleri silebilirsiniz.

Google Fotoğraflar Kilitli Klasör özelliği ile belirli bir klasöre şifre koyabilirsiniz. Kilitli klasör cihazınızın parmak izi güvenliği ile de entegre çakışır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir