Demo Türkçe Hursoft 41 MB 532
10.2013 01.2021

Öğrenci ve personelin dershaneye giriş ve çıkışlarının, parmak izi ile takibini sağlayan güvenilir, hızlı ve kullanışlı bir güvenlik ve denetim sistemidir. Dersi olmasına rağmen dersine geç gelen veya erken çıkan öğrencilerin velilerine otomatik veya parametrik kısa mesaj ile uyarı gönderir.

Hursoft Dershane Öğrenci Geçiş Programı Hangi Bilgileri Sunar?

Geç gelen öğrencinin velisine geç kaldığını SMS olarak gönderme
Tam gün gelmeyenlere otomatik olarak SMS gönderme

Hursoft

Hursoft Dershane Öğrenci Geçiş Programı Nedir?

Dershane Öğrenci Geçiş Programı, dershanede eğitim gören öğrenci, öğretmen, personel giriş çıkış takibini amaçlamaktadır. Dershanenin giriş kapılarına yerleştirilen parmak izi ya da kartlı okuyucu ve turnikeler ile öğrencilerin hangi saatlerde ve hangi kapılardan giriş ya da çıkış yaptığını ayrıntılı olarak raporlamakla birlikte isteğe bağlı olarak öğrencilerin belirli saatlerde dershaneye girişini ya da çıkışını sınırlandırabilmekte; giriş ve çıkışlara yerleştirilen kart yada parmak izi okuyucularıyla dershane içerisindeki geçiş noktalarını kontrol etmeyi sağlamaktadır.

Dershane Öğrenci Geçiş Programı Nasıl Çalışmaktadır?

Dershane Öğrenci Geçiş Programı ; giriş kapılarında bulunan parmak izi ya da kart okuyucular ile giriş ya da çıkış yapan öğrencilerin kart ya da parmak izi bilgilerini Access Point Router cihazı ile kablosuz ortam üzerinden sunucu bilgisayarına aktarmaktadır. Öğrenciye ait kart veya parmak izi bilgileri, tarih-saat değerleri ve işlem türünü (giriş veya çıkışını) alan sunucu bu verileri veritabanına kaydeder ve öğrencinin dersleri bitmeden önce çıkmama gibi daha önceden girilmiş bir engelleme tanımlaması var ise turnike üzerinde bulunan okuyuculara turnikeyi kilitleme komutunu gönderir. Öte yandan sistem, diğer dershanelerin öğrencilerinin bu dershaneye girişine de izin vermiyor. Dershaneye girmek isteyen kişiler ise kapıdaki güvenlik görevlisine kimliğini bırakarak dershaneye girebilir. Öğrencilerin parmak izi ve fotoğrafları, dershaneye girdiği andaki saat, dakikası ve öğrenci veli bilgileri (veli ad soyad, yakınlık derecesi, veli cep tel) bilgisayar ortamında kaydediliyor. Geç gelen ya da dershaneye gelmeyen öğrencinin velisine otomatik olarak bilgi mesajı gönderiliyor. Veli böylelikle çocuğunun dershaneye geç gidip gitmediğini ya da dershaneye hiç gitmediğini SMS ile bilgilendiriliyor. (Örneğin Sayın ALİ KANER’ in velisi VELİ KANER 01.03.2012 tarihi 18:00 saat itibari ile öğrencimiz dershaneye giriş yapmamıştır. Bilginize.)

Dershane Öğrenci Geçiş Programı ile Hangi Raporlar Alınabilir?

Geç gelen öğrencilerin listesi, gelmeyen öğrencilerin listesi, gelen öğrencilerin listesi, izinli öğrenci listelerinin tek bir tuşla alınabilmesi
Öğrenci kayıt listesi, öğrenci parmak izi listesi, öğrenci veli listesi, öğrenci cep telefonu listelerinin alınabilmesi
Günlük öğrenci giriş, çıkış listesi, öğrenci yıllık giriş çıkış listelerinin tek bir tuşla alınabilmesi
Öğrenci devamsızlık listesi, öğrenci günlük yoklama listesi, öğrenci haftalık yoklama listesi, tam gün gelmeyenlerin listesi, öğrenci giriş çıkış listelerinin alınabilmesi
Kat Sınıf bazında günlük ve haftalık yoklama listelerinin alınabilmesi
Öğrenci personel ve öğretmen bazında giriş çıkış listelerinin alınabilmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir