Ücretsiz İngilizce Prisma Labs 130 MB 264
16.12.2022 16.12.2022

Prisma Labs’ın geliştirmiş olduğu yapay zeka destekli Lensa AI Avatar yapma uygulamasıdır.

12 gün gibi kısa sürede 14 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama “selfie” fotoğraflarınızı eğlenceli Avatarlara dönüştürüyor. Sosyal medya platformlarına yakın zamanda göz attıysanız kullanıcıların profillerinde Lensa AI ile yapılmış birbirinden güzel avatarları görebilirsiniz. Karikatürize edilmiş ve oldukça çekici duran bu potreler gerçekten de çok etkileyici görünmenizi sağlıyor.

Lensa AI aslında fotoğraf ve video düzenleme uygulaması olarak geliştirilmiştir. Son kazandırılan özellikle selfie olarak yüklediğiniz fotoğrafları birbirinden güzel avatarlara dönüştürüyor.

Lensa AI ücretli mi?

Lensa AI

Uygulamayı indirmek ve kayıt olmak ücretsiz. Ücretsiz bir şekilde deneme amacıyla 10-20 selfie yükleyebiliyorsunuz.

Ardından;

3.99 dolar için 50 fotoğraf,

5.99 dolar için 100 fotoğraf

7.99 dolar için 200 fotoğraf yüklenebilen çeşitli paketlerden birisini satın alıyorsunuz. Uygulamanın bir yıllık üyeliği ise 35.99 ABD doları.

Lensa AI nasıl çalışıyor?

Uygulamaya yüklenen fotoğraflar yapay zeka tarafından uzak sunucularda işleniyor. Uygulamanın çalışma mantığı basit. Ne kadar çok selfie fotoğraf yüklerseniz o kadar çok farklı avatar seçeneği sunuyor. Yani yüklediğiniz fotoğraflar karşılığında bir tane iki tane gibi az bir seçenek yok. Yüklenen fotoğraflardan sonra kullanıcılara cinsiyeti soruluyor ve süper kahraman ya da rock yıldızı olmak gibi farklı avatarlar oluşturmak için ödeme yapmanız gerekiyor.

Lensa, dışarıdan çok cazip ya da masum gibi gelse de bazı endişeleri beraberinde getiriyor. Portreler oluşturmak için yüklenen fotoğrafların nerede nasıl ne kadar süre saklandığı endişe konusu oluyor. Bu konu hakkında Alexey Moiseenkov ve Rus geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından kurulan Prisma Labs avatarların oluşturulur oluşturulmaz sunuculardan silindiğini ifade ediyor ve bir sonraki işlem için sürecin yeniden başlayacağını ifade ediyor.

Şirket ayrıca fotoğrafların EXIF bilgisinin (fotoğrafların içerisinde yer alan GPS konum, çözünürlük, fotoğrafın çekildiği cihaz bilgisi v.b. bilgiler) alınmadığını ifade ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir